Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lugeja küsib: Kui palju on kirikul liikmeid?

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Kui palju on kirikul liikmeid?

7. jaanuari Postimehes kirjutati, et õigeusklikud, kes kuuluvad Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikusse on suurim usuühendus Eestis. Eesti Kirikusse tuli kõne, kus küsiti, kas Eesti Evangeelne Luterlik Kirik ei ole enam hingede arvult suurim kirik Eestis.
Palusime olukorda kommenteerida siseministeeriumi usuasjade osakonna juhatajal Ilmo Aul ja metropoliit Korneliuse referendil preester Toomas Hirvojal.
Ilmo Au: «Siseministeeriumi kodulehel on Eestis tegutsevate usuliste ühenduste statistika (http://www.siseministeerium.ee/37356), millest nähtub, et Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) liikmeskond on kokku umbes 200 000 inimest. Kõik tabelis esitatud andmed liikmeskondade suuruse kohta on saadud usulistelt ühendustelt endilt.»
Preester Toomas Hirvoja: «Lisaksin Postimehe artiklile veel nii palju, et vana kalendri järgi ei tähista sel ajal jõule mitte ainult meie, vaid ka Setumaa ja Peipsi-äärsed vanausulised. MPEÕK liikmete arv on alati hinnanguline ja see on praegu ligi 200 000. Siia on arvatud kõik ristitud. Meie kirikust saab lahkuda vaid isikliku avalduse alusel.»
EELK statistikast nähtub, et 2008. aasta lõpu seisuga oli luterlikul kirikul liikmeid 160 418. Need on kõik ristitud hinged kokku. Liikmesannetajaid oli EELK-l sama seisuga 38 683.