Lugeja küsib: miks ei laiene tasuta digitellimus otsekorraldusega paberlehe tellijatele?

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Kirikul on nüüd eraldi digitellimused ja paberlehetellimused. Paberleht ilmub kolm korda kuus, kuu esimesel ja (kui on ka) viiendal kolmapäeval ilmub lehenumber digilehena. Kolmapäev on digilehe puhul tinglik termin ehk artikleid ei panda enam üles ainult kolmapäeval, vaid nad ilmuvad digilehte uudisvoona ehk peaaegu iga päev. Seega tasub digilehel silma peal hoida.

Digitellimus maksab esimene kuu üks euro ja edasi viis eurot kuus. Paberlehte on võimalik tellida kolmeks kuuks (35 eurot), pooleks aastaks (45 eurot) või aastaks (75 eurot). Vormistades sellise tellimuse maksab tellija lehe eest pikalt ette. Teiseks võimaluseks paberleht tellida on teha seda pangas otsekorraldusega (6 eurot). Sel juhul pikeneb tellimus automaatselt. Tellija maksab ühe kuu ette. Ühekordselt välja antav summa on väiksem, ent leht jõuab samal viisil tellijateni.

Kõige rohkem panustab kirjeldatud tellijatest paberlehetellija, kes tellib aastaks ehk ta maksab lehe eest aasta jagu ette, pakkudes toimetusele stabiilsemat tulevikuvaadet. Otsekorraldusega tellijad on toimetusele samuti olulised, ent neil on võimalus igakuiselt otsustada, kas nad jätkavad tellimust või mitte, seega on toimetusele teadmata, kui pika perioodi nad lehte soovivad.

Kõike eelnevat silmas pidades on Eesti Kiriku toimetus otsustanud tasuta digitellimuse kingitusena aastaks lisada just aastase paberlehe tellimuse vormistajatele. Otsekorraldusega paberlehe tellijad, kes soovivad ka juurdepääsu digilehe tasulisele sisule, saavad vormistada digitellimuse.

Vaata lisa: Hinnakiri

Eesti Kirik