Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Pühapäeval süüdati esimesed advendiküünlad
Pealinnas süütasid advendiküünla Raekoja platsi jõulupuul linnapea Edgar Savisaar ja praost Jaan Tammsalu. Traditsioonilisel üritusel laulasid Tallinna Jaani, Kaarli, toomkoguduse, Püha Vaimu, Peeteli, Nõmme Rahu ja Viimsi koguduse koorid.
Tartus süütasid advendiküünla linna jõulukuusel linnapea Urmas Kruuse ning praost Joel Luhamets. Pärnus toimus enne advendiküünla süütamist Eliisabeti kirikus jumalateenistus koos kaunimate jõululaulude laulmisega. Esines tütarlastekoor Elise. Keskväljakul pöördus linnarahva poole ning süütas esimese küünla õpetaja Enn Auksmann.
I advendipühapäeva värv on valge – kõikjal süüdati valge küünal, mis tähendab tänulikkust, rõõmu ja pidu. Traditsiooniliselt sai igaüks advendiküünlast jõulutule ka koju kaasa viia.

Aasta kodanikuks sai Erkki-Sven Tüür
«Ta on inimene meie enda seast, kes iga päev oma elu Eesti pinnal elab ja toimetab, on südamega oma saare, riigi ja inimeste küljes ja ometi loob suurt maailmamuusikat,» märkis kultuuriminister Laine Jänes heliloojale kodanikupäeval, 26. novembril Rait Präätsa klaasskulptuuri ning tiitliga kaasnevat 20 000 krooni suurust preemiat üle andes. «Praegu, 2009. aastal teeb ta seda loomingulises kõrgvormis ja laial haardel nii süva- kui levimuusikas, nii kodu- kui välismaal,» rääkis Jänes.
Kärdlas vaimuliku peres sündinud ja Hiiumaal elav Tüür (fotol), kaasaja üks maailma kuulsamaid klassikalise muusika heliloojaid, sai tänavu 50aastaseks.
Kokku esitati kultuuriministeeriumile aasta kodaniku tiitlile 23 kandidaati. Taotluses pidi põhjendama kandidaadi sobivust ja samuti seost tänavuse kodanikupäeva motoga «Loovad inimesed – edukas riik».
Eelmisel aastal valiti aasta kodanikuks projekti «Teeme ära!» algataja Rainer Nõlvak.