Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Põlvas kõneldi kirikukihelkonnast
Pärimusaasta raames toimus Põlvas teemapäev, kus kõneldi kiriku ümber tekkinud kihelkonnast. Kohalik kirikuõpetaja Toomas Nigola osales üritusel, sest peab oluliseks fakti, et Põlva linn kasvas välja kunagisest kirikukülast. Evald Kampus esines ettekandega «Ekskursioone sõnamaastikul ja kergeid kõndimisi kihelkonna, kiriku- ja kooliteedel». Evar Saar tutvustas kohalikke mõisaid ja valdu ning Milvi Hirvlaane rääkis kultuurikandjatest läbi aegade. Muusikat tegi folklooriansambel Käokirjas.  

Valmis dokumentaalfilm Eesti lähiajaloost
Jaan Kolbergi film «Rahva vabadus» keskendub murrangulistele aastatele 1989–1992, mil otsustati meie rahva edasine käekäik. Eesti kodanike registreerimine ja Eesti Kongressi valimine oli fenomenaalne rahvaalgatus, mille sarnast maailmas pole olnud. Teiste hulgas saavad filmis sõna õpetajad Illar Hallaste, Vello Salum ja Jaan Tammsalu, kes 20 aastat tagasi olid aktiivsed kodanike komiteede eest seisjad ning Eesti Komitee saadikud. «Rääkides sellest, kuidas kõik toimus, räägime ka sellest, miks see toimus,» ütleb filmi autor. 

Tallinna Jaani koguduses mõeldakse vaegkuuljatele
Helitehnik Jaane Lend, kes on seadnud Jaani kirikusse helivõimenduse, on kohandanud kirikuruumi kuuele istekohale vaegkuuljatele mõeldud abisüsteemi. Käärkambri kõrval paiknevad istekohad on reserveeritud neile, kes vajavad selgemat ja valjemat heli. Kirikuteenri käest saab laenutada kõrvaklapid ning lülitada need pingis olevasse pessa. Koguduse sekretäri Aili Paasi sõnul pole kuulda olnud, et keegi kõrvaklappidest ilma oleks jäänud. Seega on kuus kohta Jaani kogudusele piisav. Teised kogudused, tehke järele!
EK