Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Viimsil mälestatakse meres hukkunuid
Tänavu möödub 16 aastat päevast, mil meres jättis oma elu 852 inimest parvlaeval Estonia, samuti möödub 66 aastat ajast, mil jäid merre paljud sõja eest läände põgenenud inimesed, kelle hulk on seni teadmata.
Viimsi Püha Jaakobi kirikus meenutatakse neid kahte sündmust iga-aastase mälestusrännakuga.
Rännak algab Tallinnast Estonia huku mälestusmärgi «Katkenud liin» juurest laupäeval, 25. septembril kell 11 ning seejärel liigutakse jalgsi Viimsi kiriku juurde, kus kell 15 toimub oikumeeniline mälestusteenistus.

Ilmunud on uued ristivanemate tunnistused
EELK Laste- ja Noorsootöö Ühendus on välja andnud uued ristivanema tunnistused (fotol). Kaanekujunduse on teinud Elve Bender ning valida saab nelja erineva kujundusvariandi vahel.
Kahepoolne tunnistus sisaldab ristivanema meelespead, söögi- ja õhtupalveid. Tunnistused on müügil konsistooriumis hinnaga 13 krooni ja LNÜs hinnaga 12 krooni tükk.
Trükiseid saab tellida ka posti teel ja LNÜst suurema koguse tellimisel on hinnas võimalik kokku leppida.

Palverändurid läbivad Padise munkade teed
Eile alustati Maarjamaa Palverännu Ühingu eestvedamisel rännakut Padise munkade teele. Padise kloostri juurest alanud teekond lõpeb täna pärastlõunal Nõva kiriku juures.
Poolesaja kilomeetri pikkust palverada läbitakse tänavu juba teist korda.
«Eesmärgiks on palvetada üheskoos Maarjamaa ja nende koguduste eest, mida me teel olles külastame: Madise, Risti, Nõva,» märkis MTÜ Maarjamaa Palveränd juhatuse liige Aivar Villems ja lisas, et pikemas perspektiivis on praegune teekond plaanis liita Jaakobuse tee osaks, mis algaks Viimsi Püha Jaakobi kirikust ja lõpeks 40 päeva pärast Riia Jaakobi kirikus.
«Ühel päeval saab sealt edasi minna mööda Jaakobuse teed Santiago de Compostelasse. Sakslased on oma palverändurite jaoks kaardistatud Jaakobuse teega jõudnud juba Poola piiri äärde ja tahavad sealt edasi tulla Riiga. Sama on meil ees siin Maarjamaal.»
EK