Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mälestusmärk eestikeelsele Piiblile Jüri kirikuaias. Arhiiv

Jüris tähistati eestikeelse Piibli juubelit
Eesti Piibliselts korraldas 8. novembril Jüris emakeelse Piibli 275. aastapäeva tähistamiseks konverentsi.
Piiblipäev algas Jüri kirikus oikumeenilise tänupalvusega, millele järgnes konverents gümnaasiumis. Peeti neli päevakohast ettekannet. Teemal «Kuidas tõlkida tekstilõiku Ef 5:21» vestles dr Peeter Roosimaa. Nimede ja hauatähiste uurija mag Pille Arnek rääkis teemal «Eestikeelsed piiblitekstid ja lauluraamatu salmid vanematel hauatähistel». Peetruse ja Pauluse teekonnast kuni märtrisurmani Roomas rääkis dr Arne Hiob; misjonär Hendrik Kokamäge meenutas EPSi peasekretär Jaan Bärenson.
Konverentsi lõpus vaadati filmi «Piibel Eestis. Eesti Piibliselts 200».

nahkköites
Nahkköites Piibel näituselt. Teet Malsroos

Piiblinäitus rahvusraamatukogus
Rahvusraamatukogus harulduste kogu näitusesaalis saab 19. detsembrini vaadata kauneid piibleid Enn Jaanisoo kogust.
Tähistamaks 275 aasta möödumist esimese eestikeelse Piibli ilmumisest, eksponeerib kollektsionäär, raamatuhuviline ja köitekunsti austaja Enn Jaanisoo piibleid ning teisi religioosse sisuga väljaandeid oma kogust.
Näituse pärlid on kaunid suured piiblid, sh 1939. aastal Kirjastusühisuses Loodus välja antud suureformaadiline nn Doré Piibel, ainus eestikeelne Piibel, kus on ilmunud prantsuse kunstniku Gustave Doré graafika.
Eksponeeritakse ka esimesi eestikeelseid piibleid ja teisi vanemaid kirikuraamatuid ning osa Jaanisoo Eesti aja- ja kultuurilooliste raamatute kogust, milles on nii täis- kui ka poolnahkköiteid. Näitust ilmestavad Gustave Doré, Julius Schnorr von Garolsfeldi, Eduard Viiralti ja Uno Roosvalti graafika ning illustratsioonid.