Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 peetri kirik copyLauluga kiideti Issandat
Tartu ja Valga praostkonna muusikud kogunesid laupäeval Tartu Peetri kirikusse (fotol), et meeleoluka kontserdiga «Jõulurõõmu ootuses» tervitada advendiaja saabumist. Lauldi tõesti hingest ja südamest, suure õhina ja kaasaelamisega, kui mõelda kõige väiksematele, kes sellel suurel kontserdil teiste seas oma etteaste tegid.
Esinejaid oli võõrustavast kogudusest, Tartu Maarja kogudusest, Elvast ja Nõost, Otepäält, Karulast, aga ka Tarvastust ja mujalt. Oli kirikukoore, kohalikke ansambleid, maaülikooli kammerkoor ja teisi lauljaid, soliste ja pillimängijaid. Kaasa said laulda ka kuulajad ja neid oli meeldivalt omajagu. Kavas oli nii luterlikke koraale kui ka tänapäeva autorite advendilaule. Nimetada võiks Mart Jaansonit, Tuuliki Jürjot, Piret Rips-Laulu – kõik tuntud vaimuliku muusika loojad.
Orelil või harmooniumil saatsid lauljaid Elke Unt, Miina-Liisa Kuusemaa ja Anneli Klaus. Viimane oli ka kontserdi kunstiline juht. Jumalasõnaga kosutas kuulajaid koguduse õpetaja Ants Tooming.

toompuu_tauno copyMeenutusi palverännakust
Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu (fotol) jagab oma meenutusi hiljutisest palverännakust läbi Hispaania selle looderannikule Rakvere kirikupäevade raames homme, see on neljapäeval kell 19 Art hotelli hoovimajas Lai tänav 18. Meenutusõhtu on saanud pealkirjaks «Merikarp seljakotil ehk ühe palveränduri teekond Santiago de Compostelasse». Näha saab fotosid ja slaidiseanssi, kuulda teekonnal kirjutatud mõtisklusi.
Rakvere kogudused korraldavad kirikupäevi seitsmendat korda ja need kannavad seekord pealkirja «Vali usk».