Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Piiblitunnid vaegnägijatele
Juba pikki aastaid on Pärnu Eliisabeti kogudusel olnud tihe koostöö kohaliku pimedate ühinguga, kord kuus, iga kuu kolmandal neljapäeval peab õpetaja Enn Auksmann pimedatele ja vaegnägijatele piiblitundi. Kokku saadakse ühingu ruumides, sest sinna on lihtsam tulla jumalasõna kuulama.
Tavapäraselt on tulijaid kümmekond, halva ilmaga vähem, aga pühadega seotud ajal rohkem. Õpetaja loeb piiblikohad ette ja seletab neid. Koos lauldakse ka kirikulaule, juhendaja Juta Adams on sõnad paberile printinud, teksti formaat on muidugi tavalisest kordades suurem.

Piibel.net on täienenud
2005. aastal, kui Eesti Piibliselts pühakirja internetti lugemiseks üles pani (piibel.net), võeti eesmärgiks luua keskkond, kus oleks kasutatavad kõik käibelolevad piiblitekstid, ütleb seltsi peasekretär Jaan Bärenson. Kevadel valmis katseprogramm ja nüüd on kaks kuud olnud avalikult kasutuses lisaks 1997. aasta tõlkele ka 1968. aasta piiblitõlge. Projekt kestab.
Jaan Bärenson kiidab Jaan Sülda, kes hoolitseb lehekülje väljanägemise eest, ja Aivo Prükki, kes tegi tehnilise töö. Katsetamine jätkub, et ilmneksid võimalikud vead. Kasutajale teadmiseks, et linnuke tuleb panna ka kasti «1968», siis avaneb kõrvuti kaks teksti, mida saab omavahel võrrelda. Vanemas arvutis avanevad tekstid teineteise järel.

Kihelkonnapäev lõpetab juubeliaasta
24. novembril toimuva traditsioonilise kihelkonnapäevaga lõpevad Pilistvere koguduse 790. aastapäeva üritused. Kogunetakse kell 13 ümarlauale, kus vestlust juhib kihelkonna ajaloost raamatu kirjutanud poliitik, karikaturist ja ajaloohuviline Heiki Raudla (fotol), kes on olnud ametis õpetajana, Viljandi linnapea ja riigikogu liikmena.
Kl 16 algaval jumalateenistusel teenib peapiiskop Andres Põder, pidu rahvamajas algab kell 18. Pidupäevaks annab kogudus välja juubeliaastat kokkuvõtva ajalehe.