Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Leiutis
EELK endine vaimulik Silvester Jürjo, kes teenis kuni 2012. aastani kaitseväe kaplanina, on viimastel aastatel õppimas uut eriala, milleks on materjaliteadused.
Vaatamata uue eriala valikule on endise hingekarjase süda jäänud kiriku tegemiste juurde. Kõik, kes on kokku puutunud parafiinküünaldega, teavad, kui vaevarohke on parafiini­plekkide eemaldamine.
Nüüdseks võib nende muredega hüvasti jätta, sest Silvester Jürjo on leiutanud «imerohu», mis eemaldab parafiiniplekid hõlpsasti igasuguselt pinnalt. «Imerohu» liitrihinnaks on esialgu planeeritud 27 eurot ja Jürjo hinnangul võiks liitrist jätkuda ühele keskmisele kogudusele terveks aastaks.

EELK rikkam koguduse võrra
Vastavalt kirikuvalitsuse otsusele moodustati Kihnu saarel EELK Niguliste kogudus. Kogudus kuulub Saar­te praostkonda, selgitab praost Veiko Vihuri, täpsustades, et uus kogudus sai teoks tänu saare elanike initsiatiivile. Uue koguduse loomisega ja tegutsemise käivitamisega seotud kulutusi korvatakse Eesti riigi rahastusest, mis on eraldatud toetamaks väliseestlaste teenimist. Meretagune maa-ala Liivi lahes kvalifitseerub sihtfinantseerimiseks mõeldud subjektina, kinnitatakse kirikulehele kirikuvalitsusest.
Konsistoorium on ammu otsinud võimalust, kuidas laiendada oma mõjupiirkonda ajalooliselt õigeusklikuks piirkonnaks kujunenud Kihnus, mis keskaegse haldusjaotuse järgi kuulus Saare-Lääne piiskopkonda. 1642. a asutas Pärnu krahvinna Magdaleena Thurn zu Walsasina saarele Püha Nikolai kiriku. On alust loota, et õige pea kerkib sibulkuplites pühakoja kõrvale luterlik kirik.

Laulu- ja palvelodi
EELK Kirikupäeva ja Laulupeo Sihtasutus on otsustanud suvise laulupäeva programmi eripalgelisemaks muutmiseks rentida Emajõe Lodjaseltsilt lotja Jõmmu.
3. ja 4. juulile on planeeritud laulu- ja palveretked Emajõel. Mõlemal päeval on kavandatud neli pooleteisetunnist retke. Lauluretkede ajal saavad kirikupäeva ja laulupeo külalised laulda ühiselt kirikukoraale. On pakutud välja ka võimalus ilma piletita lodjale pääsemiseks, nimelt kui osatakse peast laulda mõnda EELK koraali, siis on pääs prii. Kiriku hümni lauljale tagatakse koht esireas.