Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

ScriptaLääne praostkonna aasta­raamat Scripta Annalia     
Traditsiooniline aastaraamat Scripta Annalia võtab 24 leheküljel kokku praostkonna koguduste olulisemad sündmused, aga käsitleb ka üldisemaid teemasid. Pika intervjuu annab peapiiskop Urmas Viilma, kes räägib muu hulgas oma vaimulikust kasvamisest ja mõjutajaist sellel teel.
Palju tähelepanu pühendab Scripta Haapsalu ajalukku jäävale sündmusele ehk päevale, mil Haapsalust sai taas piiskopilinn. Seda kajastab kaanepilt, mis on tehtud 1. mail Haapsalu toomkiriku ees, mil peapiiskop Urmas Viilma seadis Tiit Salumäe piiskopiametisse.
Scripta vahelehelt leiab praostkonna kõigi koguduste jõuluaja üritused: kontserdid, kokkusaamised ja jumalateenistused. Scriptat levitatakse koguduste kaudu tasuta, neid saab ka jumalateenistuse ajal praostkonna kirikuist.

Palvushommikusöök riigikogus
9. detsembril toimunud XIV palvushommikusöögil Tallinnas arutleti inimväärikuse tagamise üle. Koosviibimist juhtisid riigikogu liikmed Helmen Kütt ja Rein Ratas. Kõnelesid Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud Külli Salumäe ja prof Christian Hofreiter Viinist. Meeleolu lõi Kaarli koguduse lastekoor Maarian Lendi juhatamisel.
Palvushommikusöök toimub üle maailma rohkem kui 160 riigis. Lõuna-Eestis peetakse seda Tartus jaanuari alguses. Eestis korraldab palvushommikusööki Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkond.

Advendikontserte
10. detsembril lauldi Räpina Miikaeli kirikus üheskoos koraale. Esinesid koguduse segakoor, lasteansambel Läte, Elsa Nagel ja Urmas Nagel, dirigent Kristiina Nagel.
Jaan Tammsalu on koos muusik Robert Jürjendaliga 19. detsembril kl 15 mõtisklemas sõnas ja muusikas Kadrioru kunstimuuseumis; inspireerijaks Leili Muuga maal «Elutee». 20. detsembril on kontsertmõtisklus Viljandi Jaani kirikus. Laulja Siiri Sisask on viisistanud suure hulga Uku Masingu luulet. Jaan Tammsalu loeb Masingu tekste.