Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Keila_kirikLinn toetab tornikellade projekti
Kaaluka panuse Keila kiriku (fotol) tornikellade renoveerimisse ja uue kella valamisse annab Keila linn, eelarves on selleks toetus eraldatud. Linnavolikogu aasta viimasele istungile kutsuti orelitöökoja juht Toomas Mäeväli, kes tutvustas linnajuhtidele kirikukellade projektiga kaasnevaid tegevusi.
Projektiga loodetakse lõpule jõuda selle aasta mihklipäevaks, kui tähistatakse koguduse 797. aastapäeva. Selleks ajaks plaanitakse asendada olemasolevate tornikellade tilad, korrastada puidust kandmik, laiendada kellatooli, paigaldada süsteemi juhtiv kompuuter ja kellatoale ribiaknad. Kavas on Saksamaal valada kolmas, 310 kilo kaaluv kell.
Möödunud aastaga kogunes kellaprojekti toetuseks 9000 eurot, annetusi saab jätkuvalt teha kirikus asuvasse korjanduskarpi või koguduse kontole Swedbankis EE392200221052692368 märksõnaga «Kellad». Oma toetuse võib teha ka kirikust pühakoja pildiga kruusi ostes. Selle hind on kümme eurot.

Otepää valmistub aastapäevaks
Sel aastal möödub Otepää esmamainimisest Novgorodi kroonikates 900 aastat, seega on tegu ühega vanemaist asustusist Eestis. Suurele tähtpäevale pühendatud konverents toimub 1. aprillil, kui tähistatakse Otepää linna 80. aastapäeva.
Esimesed inimtegevuse jäljed pärinevad Otepää mailt VI sajandist eKr. Nov­gorodi kroonikates on Otepääd mainitud juba 1116. aastal, mil Novgorodi vürst Mstislav vallutas karupeakujulise linnuse. Otepää kujunes muistse Ugandi maakonna teiseks kindlustatud keskuseks Tartu kõrval. (Tartu esmamainimine oli aastal 1030.)
On oletatud, et Otepää võis 13. sajandi alguses olla olulisem kui Tartu, sest just Otepää vallutati 1208. aasta alguses esimesena ning hiljem rajati sinna ka esimene piiskopilinnus. Teadaolevalt oli Otepääl vaimulik aastal 1234. Praegune kirik pärineb 19. sajandist. Keskajal asus Otepääl alev, mis aga Liivi sõja ajal hävitati. Aastal 1936 anti Otepääle linnaõigused.