Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Maxima väärtustab õnnistamist
5. veebruaril avati Tallinna lähedal Kurna külas Maxima jaekaubandusketi moodne logistikakeskus, kust hakatakse kaupa vedama poodidesse üle kogu Eesti.
Logistikakeskuse õnnistanud EELK Jüri koguduse õpetaja Tanel Ots kinnitas, et firma leedulastest omanikud on katoliiklased, kes peavad väga oluliseks iga valminud laohoone ja kaupluse õnnistamist.
Talitust läbi viima kutsutakse alati kohalik vaimulik sõltumata konfessioonist. Maxima tegutseb firma kodulehe järgi Eestis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias, kauplusi on kokku 532 ja töötajaid üle 30 000.

Rakvere kogudus
ARTE TVs
Mainekas Saksa-Prantsuse telekanal ARTE kajastas ühes oma hiljutises saates eestlaste hoiakuid pagulaste vastuvõtmise küsimuses.
Seoses sellega puudutati ka Rakvere koguduste ühiselt tehtavat tööd Eestisse jõudnud põgenike toetamisel, mida tutvustasid EELK Rakvere Kolmainu koguduse liikmed Imbi ja Laura Herm.
Samas saates sai sõna ka pagulaste vastuvõtmise suhtes skeptiliselt meelestatud konservatiivse rahvaerakonna poliitik Martin Helme.

SONY DSCKiriku karniisilt sadas kive
Pärnu Postimehe järgi märkasid möödujad 7. veebruaril, et Pärnu Eliisabeti kirikult (pildil) kukkus telliskive ja karniisitükke.
Tänu pärnaka Indrek Klaasseni kodanikualgatusele on nüüdseks ohtlikesse kohtadesse paigutatud turvavõrgud.
Kiriku remontimist on kavandatud juba pikemat aega, kuid kogudusel puudub selleks raha. Ka pühakodade programmist pole seni toetust saadud.