Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Selgusid kaunimad raamatud
Rahvusraamatukogus kuulutati 9. veebruaril välja eelmise aasta kaunimad raamatud.
Võistlusele laekunud 222 raamatu hulgast tõsteti esile 25 laste- ja 25 täiskasvanutele mõeldud raamatut. Tunnustust leidnud raamatutega saab tutvuda rahvusraamatukogu peanäitusesaalis, näitus on avatud 4. märtsini.
Äramärkimist leidis näiteks Püha Johannese Kooli SA välja antud Hierotheos Vlachose „Üks öö püha Athose mäe kõrbes“, mis sai ka eripreemia kujunduse detailse terviku eest. Suurepärane kinkeraamat igale kunsti- ja raamatusõbrale on Kadri Tüüri ja Urmas Viigi „Muhu inglid“, mis on inspireeritud rahvapärimusest.
Kahe esile tõstetud raamatuga hakkab silma kirjastaja Näo Kirik, mis annab põhiliselt välja eesti luulet. Kodulehel nimetab kirjastaja end Pastor Joonaks ja kirjastust kirikuks. Selles kirikus toimetavad Asko Künnap ja Julia-Maria Künnap.
„Ma tahan raamatut, mis oleks ülekujundatud, üleillustreeritud, läbiviidatud, tsitaatidest ja laenudest tulvil kui täiskuu. Ma tahan raamatut, mis tõmbaks mulle teki peale, loeks iseend ette mu unenägudes, ärataks mind uude päeva,“ kirjutab Pastor Joonas kirjastuse kodulehel.

ryytliordude_muus_origTeenetemärkidega saab tutvuda eramuuseumis
20. jaanuaril avati Tallinna vanalinnas,  ajaloolises 15. sajandi kaupmehemajas Kuninga tn 3 rüütliordude muuseum, kus saab tutvuda maailma nimekamate ordude ajalooga. Selle väljapanekus on enam kui 700 aumärki kogu maailmast.
Ajaloost, mütoloogiast, ehtekunstist või faleristikast huvitujatele on Tallinna rüütliordude muuseum põnev paik.
Muuseumi kogus on hinnatutud eksponaadid nagu Sukapaela ordu, Kuldvillaku ordu, Malta ordu, Musta Kotka ordu ning Prantsuse Auleegioni ordenid.
Lisaks saab näha suurt kollektsiooni Eesti Vabariigi teenetemärke. Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10–18.