Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

setoSeto Instituut andis välja evangeeliumi
Eelmisel nädalal nägi ilmavalgust setokeelne evangeelium, mis on esimene 13osalisest setokeelsete raamatute sarjast «Seto kirävara».
Oodata on nii proosat kui ka luulet. Aasta lõpus ilmub Seto kuningriigi suur pildialbum.
Sarja sissejuhatav neljast evangeeliumist koosnev trükis on 1926. aastal ilmunud raamatu teine trükk, mida on keeleliselt kohendatud.

Soome luterliku kiriku liikmeskond
Soome luterliku kiriku teabekeskuse andmeil kuulus Soome luterlikku kirikusse 2012. aasta lõpu seisuga 76,4% Soome elanikest, mida on veidi vähem kui 2011. aastal, mil kirikusse kuulus 77,2% elanikkonnast.
Võrreldes üle-eelmise aastaga vähenes 2012. aastal kirikust lahkujate hulk. Nii lahkus 2011. aastal kiriku liikmeskonnast 46 177 inimest, aastal 2012 aga 41 079 inimest.
Positiivne tendents on kirikusse tagasiastujate hulga kasv 13 623 inimeselt 2011. aastal 14 108-le 2012. aastal. Aasta jooksul ristiti Soome luterlikku kirikusse 44 774 last, mis on 75,3 protsenti sündinutest.

Kutsutakse konverentsidele
8. veebruaril peetakse Tallinnas Nordic Hotel Forumis rahvusvahelist konverentsi «Euroopa hing», kus kõneldakse Euroopa põhiväärtustest ning nende rollist kriisist väljumisel.
Peakõneleja on Konrad Adenaueri Fondi esimees Hans-Gert Pöttering. Esinejate hulgas on ka peapiiskop Andres Põder ja piiskop Philippe Jourdan. Otseülekannet alates kella 10st on võimalik jälgida aadressil www.kelam.ee.
9. veebruaril peetakse Tartus ülikooli raamatukogu konverentsisaalis esimest vähipatsientidele ja nende lähedastele mõeldud konverentsi Eestis.
Mitmekülgse teemapüstituse ning lähenemisega konverentsi «Tervis kui vaimne ülesanne» esinejate hulgas on ka Tartu ülikooli kliinikumi hingehoidja Naatan Haamer.
Konverentsi kohta lähem info Eesti Vähiliidu kodulehel.