Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

ungariUngari reformatsiooni viissada aastat
Reformatsiooni 500. aastapäeva puhul on alates 11. septembrist Ungari Instituudis Tallinnas Toompeal (Piiskopi 2) näha näitust Soli Deo Gloria (fotol).Näitus tutvustab protestantismi-eelset perioodi, reformatsiooni tausta, kirikuajaloolist tähendust, selle rolli Ungari ajaloo, kiriku ja ühiskondlike uuenduste seisukohast.
Näituse rikkalik pildivalik illustreerib reformatsiooni mõju Ungari ajalookirjutusele, teaduselule, ungari keelele ja kirjandusele, ka muusikale. Samuti saab tutvuda Ungari protestantismi suurkujudega, lugeda mõne kuulsa õpetaja ning õpilase tegemistest ja saada teada, mida tähendab palverännak. Näituse lõpposa annab lühiülevaate Ungari protestantlike kirikute ajaloost alates 18.–19. saj tänapäevani, rõhutades reformatsiooni siiani kestvat mõjujõudu.

Rahvusraamatukogus rändnäitus Martin Lutherist
Täna kell 16.30 avatakse rahvusraamatukogu väikeses fuajeegaleriis rändnäitus „Martin Luther, reformatsioon ja selle tagajärjed“.
Näitus avab reformatsiooni ajaloo olulisemad momendid ja nende mõju tänapäeval. Martin Lutheri eluloo alusel heidetakse pilk inimeste elule enne reformatsiooni ja vaadeldakse, kui laialdast mõju avaldas Lutheri 95 teesi avalikustamine. Näitus käsitleb reformatsiooni ajaloo keskseid küsimusi: mis oli uut Lu­theri teoloogias?, mis juhtus Wittenbergis 1517. aastal?, kuidas levis uus õpetus?
Aeg aastate 1520 ja 1530 vahel oli muutuste aeg ka soorollides. Tänapäeval unustatakse tihti, et ka naised mängisid reformatsiooni juures olulist rolli. Samuti käsitleb näitus protestantismi levikut USAs – selgitatakse sedagi, mida ühist oli Martin Luther Kingil Martin Lutheriga.
Infograafika lõi Berliini agentuur Golden Section Graphics GmbH. 19. oktoobrini avatuks jääva näituse on vahendanud Saksamaa Liitvabariigi suursaatkond Tallinnas.