Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Lehtsaar,TõnuTartu ülikooli rektori kohusetäitja on Tõnu Lehtsaar
23. detsembril suri ootamatult Tartu ülikooli rektor prof Volli Kalm. Ülikooli põhikirja kohaselt määrab rektori kohusetäitja ülikooli senat. Senat valiski 27. detsembril erakorralisel istungil ühehäälselt rektori kohusetäitjaks religioonipsühholoogia professori dr Tõnu Lehtsaare (fotol), kes on seni täitnud ülikooli töötajate nõustaja ja kaplani rolli.
Tema volitused rektori kohusetäitjana algasid samast kuupäevast ja kestavad maksimaalselt ühe aasta, kuid mitte kauem kui 23. detsembrini 2018. Lehtsaar ütles oma kõnes senatile, et tema peamine eesmärk ülikooli rektori kohusetäitjana on tagada stabiilsus ja tuua majja uus rektor. Rektori valimise toimumise aja ja korra otsustab ülikooli nõukogu. Prof Tõnu Lehtsaar oli rektori kohusetäitjaks ka 2007. aastal.

Soomere,Tarmo2017Tarmo Soomere valiti aasta pressisõbraks
Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) liikmeslehtede peatoimetajad ja väljaandjad valisid detsembri alguses toimunud koosolekul akadeemik Tarmo Soomere (fotol) aaasta pressisõbraks, sest ta on avanud avalikkusele Teaduste Akadeemia aknad ja uksed.
Lisaks on Tarmo Soomere ajakirjanike arvates väga hea suhtleja ning on teinud palju teaduse populariseerimiseks ajakirjanduse vahendusel. Eesti Teaduste Akadeemia presidendile Tarmo Soomerele andis EALLi tegevjuht Mart Raudsaar pressisõbra ruupori üle 28. detsembril Tartus Eesti Teadusagentuuris.
EELK on autasustanud Tarmo Soomeret 2015. a Teeneteristi II järgu ordeniga. Kevadel Tartus EELK juubelikongressil pidas Tarmo Soomere ettekande „Teadus usupõhjatus ühiskonnas“, mis on leitav EELK kodulehel.