Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Usuteaduse instituudi tuluõhtu. Siimon Haamer

Tuluõhtu hingehoiutöö toetuseks
12. aprillil toimus Tallinna Mustpeade Majas usuteaduse instituudi teine tuluõhtu hingehoiutöö toetuseks. Tuluõhtu peakõneleja oli hingehoidja ja lavastaja Katri Aaslav-Tepandi.
Möödunud aastal toimus tuluõhtu maikuus ja koguti 35 199 eurot. Sel aastal oli tuluõhtust osavõtjate panuseks 16 863 eurot. UI Tartu teoloogia akadeemia juhataja Siimon Haameri sõnul on tänu tuluõhtutele paljud inimesed saanud hingeabi, hingehoidjad koolitusvõimalusi ja supervisiooni. Väljatöötamisel on tugisüsteem, et tagada hingehoiutöö jätkusuutlikkus Eestis. Selle raames kaardistatakse hingehoidjate võrgustik ja valmimisel on koduleht, mille vahendusel saab abivajaja leida endale lähima hingehoidja. Jätkuvad ka ettevalmistused, et 2019. aasta lõpus avada Tartus keskuses Pastoraat hingehoiutöö keskus, millest saab ühtlasi üleriigilise võrgustiku koordinatsioonikeskus.

muinsuskaitse001Muinsuskaitsepäeval algas muinsuskaitsekuu
18. aprillil avas muinsuskaitse selts Tallinnas Tammsaare muuseumis traditsioonilise muinsuskaitsekuu, mida tähistatakse alates 1985. aastast ja mis kestab rahvusvahelise muuseumipäevani 18. mail.
Muinsuskaitsekuu eesmärk on tuua inimesi lähemale ajaloo- ja kultuuripärandile. Kuu raames toimuvad Eesti eri paigus heakorratalgud mälestistel ja meile olulistes kultuuriloolistes paikades, praktilised töötoad, ringkäigud ja ekskursioonid, muinsuskaitseseminarid ja -konverentsid, avalikud arutelud, saab vaadata näitusi ja filme.
Enamikku üritusi korraldavad vabatahtlikult oma ala parimad eksperdid: muinsuskaitsjad ja ajaloolased. Lisaks Eesti Muinsuskaitse Seltsile panustavad muinsuskaitsekuu ettevõtmistesse mitmed kodanikuühendused, kogudused, seltsid, omavalitsused ja muuseumid.