Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

benecatKaks paavsti?
Lähipäevil on oodata paavst Franciscuse ekshortatsiooni, milles ta avaldab oma seisukohad oktoobris Roomas toimunud Amazonase piirkonna sinodi tulemuste kohta. Sinodil oli aga muu hulgas jutuks võimalus, et piirkonnas elavate indiaanlaste vaimuliku teenimise tagamiseks võiks lubada vaimulikuks pühitseda kohalikke abielus mehi.
Ühtlasi on palju kõneainet tekitanud äsjailmunud raamat, mis sisaldab emeriitpaavst Benedictus XVI (pildil) toetusavaldust vaimulike tsölibaadinõudele. Sellega on ta mõnede kirikuelu vaatlejate hinnangul rikkunud lubadust pärast ametist tagasiastumist kiriku juhtimisse mitte sekkuda.

Vastuolulised juhtnöörid
Mullu hakkas Inglismaal ja Walesis kehtima uus seadus, millega laiendati 2004. aastal ainult samasooliste paaride suhtes kehtestatud kooseluseadust ka erisoolistele paaridele.
Sellega seoses andis Inglise kiriku piiskoppide kogu välja uued juhtnöörid, milles kinnitatakse, et kristlased peaksid hoiduma seksuaalsuhetest väljaspool mehe ja naise vahel sõlmitud abielu. Nii sama- kui erisoolised paarid võivad küll oma partnerluse ka kooseluseaduse kaudu registreerida, kuid peaksid sel juhul elama tsölibaadis.
Juhtnöörid on pälvinud rohkesti kriitikat Briti ajakirjanduses. Ent teravas toonis on oma eriarvamust väljendanud ka mitmed piiskopid, tehes etteheiteid juhtnööride rõhuasetustele ja sõnastuse üksikasjadele.

Usk ja kassid
Ameerika Oklahoma ülikooli teadlased avastasid seose religioossuse ja kasside pidamise vahel. Nende esitatud andmete kohaselt on USAs kirikuga mitteseo­tud inimestel keskmiselt 2 kassi, rohkem kui korra nädalas kirikus käijatel aga ainult 1,4.
Teadlased oletavad, et kasside pidamine võib mõnede mitteusklike jaoks korvata lähedaste inimsuhete puudumist. Koguduseelus osalejad kannatavad aga üksilduse all vähem ega tunne seetõttu nii suurt vajadust lemmikloomade järele.