Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Ruhnus viis leerilast

2016. aasta augustist Ruhnu kogudust teeninud diakon Jaanus Torrim rõõmustab, et väikeses koguduses algas leerikool viie leerilapsega.

„Elan alates veebruarist 2019 saarel püsivalt, töötan lennujaamas ehk inimesed näevad mind ka tavaelus, ja usun, et ka see on oma mõju avaldanud. Olin pehmelt öeldes üllatunud, et nii palju leerilapsi tuli. Kunagi ju ei tea, kas tullakse või mitte. Ruhnu kogudusele on see uus hingamine. Nagu üks saareelanik ütles, et see on ju umbes 10% rahvastikust ja nii see ongi,“ jagas Torrim. Leeriõnnistamine toimub ülestõusmispühal.

Kogudusel oli mullu 50 liiget, kellest 14 liikmesannetajat. Viimati leeritati 2017. aastal kolm liiget, 2016 üks ja 2010 üks liige.

Kirikuehitamine valiti aasta teoks

Saku valla 2019. aasta teoks valisid vallaelanikud Saku luterliku kiriku ehitamise. Aasta teo tiitlile võistlejaid oli sedapuhku kümme. Valimised toimusid internetis, valida said kodanikud, kelle elukohaks on rahvastikuregistri järgi Saku vald.

Auhinna kätteandmine toimus Saku valla vabariigi aastapäeva aktusel. Selle võttis SA Saku Kiriku Ehitamine nimel vastu Saku Toomase koguduse hooldajaõpetaja Jüri Vallsalu (pildil vasakul).

Koguduse abiõpetaja Magne Mølster märkis Eesti Kirikule, et ka tema tähelepanekute järgi on tagasiside kiriku ehitamisele kohaliku rahva seas positiivne. Leitakse, et uus pühakoda teeb Saku ilusamaks ning palju tähelepanu on pälvinud ka kiriku katusel olevad päikesepaneelid.

Saku kiriku ehitustööd peaksid Mølsteri kinnitusel jätkuma teisel ülestõusmispühal. Valmis loodetakse jõuda toomapäevaks, 21. detsembriks.

Vennastekogudus Tartus

Eesti Evangeelne Vennastekogudus käivitas 1997. aastal oma töö ka Tartus, kuid uue sajandi alguses jäi see soiku. Nüüd on kavas tegevust taasalustada.

Nimelt hakatakse Tartus Pastoraadis (Riia tn 22a) iga kuu viimasel neljapäeval korraldama vennastekoguduse palvetunde. Esimene neist toimub 26. märtsil algusega kell 18.30.