Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Konkurss koolilastele

Muinsuskaitseamet kutsub noori märkama kultuuripärandi valdkonda ja on välja kuulutanud päranditegijate konkursi „Vana asi värskes vormis“. Teema on inspireeritud kultuuriministeeriumi väljakuulutatud digikultuuriaastast. Konkursile oodatakse lugusid käega katsutavast ja meieni säilinud pärandist, näiteks põnevast majast kodutänaval, linnuseasemest, mõnest muuseumieksponaadist või millestki muust. 

Ja seda vana asja tuleb tutvustada uues vormis, näiteks multifilmis, videos, koomiksis, kuuldemängus, e-raamatus jne. Oluline on loovus ja digivahendite kasutamine. Lugusid oodatakse 30. maini ja osaleda võivad kuni 19aastased noored kas üksi või meeskonnaga. Info kodulehel www.paranditegijad.ee. Parematele lugudele on ette nähtud auhinnad, need panevad välja muinsuskaitseamet, Digikultuuriaasta ja Hariduse Infotehnoloogia SA.

Eesti Rahva Muuseum ootab lugusid ja pilte

110 aastat tagasi asutatud muuseum, mis kogub ainest eestlaste igapäevaelu kohta, on kuulutanud välja lugude ja piltide kogumise. Muuseumi huvitab, kuidas koroonaepideemiast tingitud eriolukord mõjutab ja kujundab ümber inimeste igapäevaelu ja kuidas me muutunud elukorraldusega kohaneme.

Lugude kirjutamiseks pannakse abistavad küsimused üles kodulehele www.rahvalood.ee, samale aadressile tuleb ka lood saata, annab teada muuseumi teadusdirektor Pille Runnel. Fotosid, kuidas eriolukord on muutnud harjumuspärast elu, kuidas perega aega veedetakse, oodatakse lehele Pildiait. 

Jõuluteenistus loodetakse pidada kirikus

Saku kogudus ja vaimulik Magne Mølster on optimistlikud ja loodavad, et selle aasta detsembris saab jõuluteenistusi pidada juba kirikuhoones, sest aprillis jätkuvad ehitustööd. 

Rahapuudusel jäi kirikuhoone ehitus detsembris pooleli, ent korjandused ja annetused lubavad nüüd ehitama hakata peasaali, ringiruume, paigaldama uksi ja aknaid ning kui saadakse ajutine kasutusluba, saab ka jumalateenistuseks pühakotta koguneda. 

Tõenäoliselt jääb ära ülestõusmisnädalasse plaanitud lahtiste uste päev, et tutvustada valmivat hoonet, ja laat. Aga annetada kiriku valmimise heaks on võimalik jätkuvalt. Praegu kogutakse raha kellafondi.