Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Viirus laastab

Paljudes riikides on uus koroonaviirus levinud muu hulgas usuliste rahvakogunemiste kaudu. Näiteks Prantsusmaal mängis epideemia vallandumisel olulist rolli Mulhouse’i linnas 17.–24. veebruarini toimunud vabakoguduse suur­üritus, millest võttis osa tuhandeid inimesi.

Ohustatud on ka muust ühiskonnast eraldumist taotlevad usulised kogukonnad. Nii on Ukraina pealinna Kiievi üheks nakkuskoldeks kujunenud õigeusu kiriku Petšerski suurklooster, kus haigestus üle 140 munga. Samuti on viirus teinud ulatuslikku laastamistööd New Yorgi ja Iisraeli ultraortodokssete juutide kogukondades.

Vatikani Raadio Eestist

Vatikani Raadio koduleht kirjutab, et 19. aprillil Tallinna katoliku kirikus toimunud missal pühitses roomakatoliku piiskop Philippe Jourdan (fotol) Eesti Jeesuse Pühimale Südamele. Piiskopi sõnul oli sellel kaks eesmärki: palvetada COVID-19 epideemia lõpu eest ning kaasa aidata, et nende katsumuseaegade kaudu võiksid inimesed leida tee pöördumisele.

Ühtlasi kinnitas piiskop Jourdan raadiojaamale, et kuigi eriolukorra tõttu ei toimu Eestis avalikke jumalateenistusi, on vähemasti kirikutel lubatud uksi lahti hoida ning usklikud saavad osa sakramentidest. Samuti tõstis ta esile seda, et Eesti katoliiklased jätkavad kriisiolukorras annetuste tegemist kirikule: „Inimesed tunnevad, et kirik pole pelgalt teenuseid pakkuv organisatsioon, vaid nende perekond.“

Läti kirikud küsivad abi

Läti Kristliku Raadio veebilehe teatel kohtusid sealse luterliku kiriku peapiiskop Jānis Vanags ja roomakatoliku kiriku peapiiskop Zbigņevs Stankevičs 20. aprillil justiitsministriga, et paluda riigilt kriisiolukorras rahalist abi. Peapiiskop Stankevičs selgitas, et eriolukorra ajal on jumalateenistuste ärajätmise tõttu kokku kuivanud annetustest laekunud tulud. Et kirik saaks evangeeliumi kuulutamist, haridustööd ja praktilise abi osutamist ühiskonnale jätkata, on tema sõnul hädasti vaja, et riik oma õla alla paneks.