Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Lühter jõudis oma kohale tagasi

Lühter ja meister Juhan Puusepp. Illimar Toomet.

Eriolukorra ajal, mai alguses, tuli Märjamaalt rõõmus teade, et korrastamisel olnud kiriku lühter on jõudnud oma kohale tagasi. Lühtri paigaldas meister Juhan Puusepp.

Koguduse õpetaja Illimar Toomet tänab Märjamaa lehe kaudu kõiki, kes möödunud jõulude ajal ja ka hiljem reageerisid üleskutsele annetada lühtri kordategemiseks. 19. sajandi teisest poolest pärineva lühtri olid kirikule kinkinud 1959. aasta leerilapsed. Toona oli see hädavajalik, sest sõjas tõsiselt kannatanud ja oma sisustusest ilma jäänud pühakoda oli taastatud.

Kuna annetusi kogunes vajaminevast rohkemgi, on plaanis korrastada ka kiriku sissepääsu juures olev lühter. Kogudused saavad nüüd pidada tavapärasel viisil jumalateenistusi, seega saab iga soovija minna otse kui uuena paistvat lühtrit vaatama. 

Tänu annetajatele

Tänulikud on ka Rannu koguduse liikmed ja kogudust teeniv õpetaja Timo Švedko, sest osa kiriku põrandaid on renoveeritud ja käärkamber on saanud kamina. See annab võimaluse korraldada soojas käärkambris näiteks lastetööd. 

Kogudus tänab Elva valda, Võrtsjärve Ühendust, Gustav-Adolf-Werki, Wienerberger ASi ja paljusid eraisikuid. 

Jälgige reklaami

Kuigi juuni esimesel reedel toimuma pidanud kirikute öö on edasi lükatud järgmisesse aastasse, hoitakse mõneski paigas kirikute uksed avatuna ja inimesed saavad vaikselt omaette palvetama minna. Järgida tuleb muidugi praeguses olukorras kehtestatud reegleid. Kirikute öö moto on mõeldud maailma looja kiituseks ja pärineb Vana Testamendi lauludest: „Ta on teinud kuu aegade näitajaks. Kui sa teed pimeduse, siis tuleb öö.“ (Ps 104:19a,20a)

Esimene kirikute öö toimus Viinis aastal 2005, Eestis 2012. aastal.