Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tartu ülikooli usuteaduskonna asejuhatajana asub tööle Roland Karo 

Usuteaduskonna juhataja Urmas Nõmmik nimetas 11. mail ametisse uue asejuhatajana süstemaatilise usuteaduse lektori Roland Karo, kes enda sõnul soovib oma töös tähelepanu pöörata kolmele aspektile. Esiteks soovib ta hoida usuteaduskonnale omaseid häid kollegiaalseid suhteid. Teiseks soovib ta näha õppejõudu üliõpilase mentorina. „Väikeses instituudis ei peaks õppejõud olema tudengeile ülalt alla vaatav isevalitseja, vaid sõbralik teekaaslane. Eestis on usuteadlasi nii vähe, et ka esimese kursuse tudengis tuleb näha kolleegi,“ arvab Karo. Kolmandaks teemaks on eelarve tasakaal. Kuna üks asejuhataja ülesandeid on jälgida instituudi finantsseisu, siis soovib ta anda oma parima, et usuteaduskonna majandusseis oleks ka edaspidi kestlik.

Palverännutee interaktiivsele kaardile

Hooandjas on võimalik toetada Pirita kloostrist Vana-Vastseliina piiskopilinnuseni kulgeva palverännutee kandmist interaktiivsele kaardile, mille erinevad kihid annavad edasi rännuteel nähtava kultuurilist ja ajaloolist sisu. Kuna palverännutee üheks eesmärgiks on jagada vaimuvara, toetab loodav kaart seda kahtlemata, sest aitab inimesi harida ka reaalselt teekonda läbimata. 

Juba praegu pakub kodulehekülg palverand.ee palju huvitavat, ent Hooandja abiga kindlasti veelgi enamat. Iga väike panus loeb.