Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Lõputööde kaitsmine Tartus

31. mail ja 1. juunil kaitsti Tartu ülikooli usuteaduskonnas 16 lõputööd: kolm bakalaureusetööd ja 13 magistritööd. 

„Keskmine tase oli väga kõrge, seetõttu sai antud hinnet A enam kui tavaliselt. Koroonakriisi tõttu toimub kaitsmine ka augustis ja sealt tuleb umbes 10 lõpetajat juurde. Selle koha pealt võib olla rahul,“ jagas süstemaatilise teoloogia lektor dr Roland Karo (fotol), lisades, et lõputööde teemad olid väga mitmekesised ja laia haardega.

Karo tõstis esile kõige kõrgema lõputöö keskmise hinde saanud Ene Teemäed, kes uuris 19. sajandi eestikeelset misjoniajakirjandust. Teemäed huvitas eriti, kuidas misjonitekstides on kajastatud Jaapani teema. Lisaväärtus on magistritöö esimene osa, milles on väga korralik ülevaade, mida 19. sajandi Eesti misjoniajakirjandus endast kujutab. Veel avaldas Karo tunnustust Kaidi Ahase magistritööle Dietrich Bonfoefferi teoloogiast.

16. juunil kell 12 toimub humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistriõppe lõpuaktus ja 22. juunil kell 15 bakalaureuseõppe oma, kus usuteaduskonna lõpetajad diplomid kätte saavad. Aktus toimub õues Toomemäel vana anatoomikumi esisel platsil. Kohapeal osalevad vaid lõpetajad, teistel on võimalik aktusi jälgida UTTV vahendusel. Lähedased on oodatud lõpetajaid õnnitlema pärast aktust.

Kõrgele ametikohale kandideerimine

Usuteaduse instituudi arendusjuht ning konsistooriumi rahvusvaheliste ja oikumeeniliste suhete nõunik õpetaja Anne Burghardt kandideerib Luterliku Maailmaliidu (LML) peasekretäri ametikohale. Tema kõrval taotleb vastutust ka Zimbabwe Kirikute Nõukogu peasekretär õp dr Kenneth Mtata

Valimine toimub 19. juunil ja uus LMLi peasekretär asub ametisse 1. novembril. Praegu on LMLi peasekretär Tšiilist pärit Martin Junge.