Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Keilas peeti kihelkonnapäeva

Septembri viimasel laupäeval oli Keilas kihelkonnapäev, mille raames peeti ajalookonverents ja tutvustati uut postmarki. Nimelt on disaineril ja kujundajal Riho Luusel valminud uus kirikuteemaline postmark ja ümbrik. Koguduse rõõmuks on margil ja ümbrikul kujutatud Keila Mihkli kirik (fotol), mis sai praeguse pika sihvaka torniga välimuse 19. sajandil. Postmark ja ümbrik on valminud tänu Omniva ja Kirikufondi koostööle. Uue postmargi nominaalväärtus on 90 senti ja see sobib siseriiklike lihtkirjade saatmiseks. Eelmisel, möödunud aastal ilmunud postmargil oli kujutatud Paldiski Nikolai kirik.

Ajalookonverentsiga Harjumaa muuseumis tähistati aga 77 aastat tagasi Keila ümbruses toimunud lahinguid. Kõneldi II maailmasõja algusest, Keila metsavendadest jm.

Uued kristlikud saatesarjad

Yuotube’i kanalil saavad kõik Piiblist huvitunud, aga ennekõike leerilapsed vaadata uut saatesarja „Vestlusi Piiblist“, mida veavad Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus ja teoloogiadoktor professor Jaan Lahe. Üks küsija ja teine vastaja rollis selgitavad, miks on pühakiri tähtis ja kuidas seda lugeda.

Kaarli kogudus on internetti vaatamiseks lisanud videoid teistelgi teemadel: kirikutekstiilidest, Rahumäe kalmistust, Tallinna suurettevõtjast Hans Heinrich Falckist, kelle maatükile rajati tema antud ehitusmaterjalidest Kaarli kirik. 

Hella Tedderi mälestuseks

Sel suvel möödus sada aastat Juurus sündinud organisti ja helilooja Hella Tedderi sünnist (11.6.1921–21.10.2002). Sel puhul avati Juuru kirikuaias talle mälestuspink. Koguduse aastapäeval, mida tähistati 26. septembril, avati aga Hella Tedderi sünnikodu seinal mälestustahvel. Armastatud kirikumuusik teenis Juuru koguduses organistina aastatel 1942–1949.