Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tallinnas avatakse uus mälestusmärk

Kullassepa ja Niguliste tänava nurgal avatakse Jaan Krossi sünniaastapäeval, 19. veebruaril meie ühele tuntumale kirjanikule ja Tallinna aukodanikule mälestusmärk. Selle autorid on Jaak Soans, Karmo Tõra ja Mark Kovalenko. 

Jaan Krossi (19.02.1920–27.12.2007, fotol) romaanid kajastavad meie rahva ajalugu, üht või teist isikut esile tõstes on ta eesti rahva kirjutanud eriliseks ja suureks. Olgu siis tegu Balthasar Russowi, Otto Wilhelm Masingu või Timotheus von Bockiga, kui nimetada mõnd tema romaanide tegelaskuju. Ta oli mitmel korral esitatud ka Nobeli kirjandusauhinna kandidaadiks, kuid kahjuks jäi see tunnustus tulemata.

Sünniaastapäev on legendaarsel mereväe juhatajal

19. veebruaril on sünniaastapäev ka Johan Pitkal, kel oli oluline koht Vabadussõjas. Johan Pitka (19.2.1872–22.11.1944) on läinud meie ajalukku kui Kaitseliidu, piirivalve ja merejõudude looja. Talle kuulub meie tänu ja austus vabaduse eest, mis saavutati Vabadussõjas. Tema matmiskoht on teadmata. 20 aastat tagasi avati pealinnas tema mälestuseks monument. Nüüd annab Eesti Pank Pitka sünniaastapäeval välja hõbedase meenemündi. 

Eesti Pank on aga välja kuulutanud kahe mündi, hõbedast meenemündi „Eesti taluperenaine ja -mees“ ning erikujundusega kaheeurose käibemündi „Rahvuslind suitsupääsuke“ kujunduskonkursi. Täpsemalt vaata Eesti Panga kodulehelt. 

Hoia. Mäleta. Jaga

Sellise motoga tähistab Tallinna linnamuuseum tänavu 85. sünnipäeva, nimetades seda aastat mälu aastaks, ning kutsub linlasi ja linna külalisi külastama muuseumi kõiki filiaale. Tutvustatakse muuseumides varjul olevaid aardeid, kutsutakse kuulama ajaloolisse keskkonda sobivat muusikat ja käivitatakse tasuta külastuspäevad.

Loodetavasti avatakse jõulude paiku külastajatele taas Niguliste kirikuhoone, mille muuseum saab juurde näituste pinda, aga ka klaaslifti, et tõusta rajatavale vaateplatvormile.