Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Anname hoogu!

Hooandja keskkonnas kogub annetusi Kadrina koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson, et välja anda elektroonilist vaimulikku muusikat, mis on mõeldud puhkamiseks koos jumalasõnaga. Muusikat on esitatud mõnel kontserdil ja Pereraadios, kus viis aastat oli kavas saatesari „Vaikuse vägi“. Nüüd  võiks kirikuõpetaja originaalmuusika jõuda tänu heade annetajate abil plaadile. 

Hooandja kodulehelt võib kuulata näitena „Hea Karjase“ lugu, kus muusika autor kinnitab, et ta ei karda kurja, sest „Sina oled minuga“. Oleme harjunud, et vaimulik muusika tähendab enamasti koraali, ent miks ei võiks see olla elektrooniline! Projekti toetatakse aga ainult juhul, kui Hooandja keskkonnas on toetuseks kogutud tuhat eurot. Aega selleks on veel vaid 19. juunini. Umbes pool vajalikust summast on lahkete inimeste abil koos, pool aga puudu. 

Kogudus rõõmustab


Piiskop Einar Soone, Deivy Paavo ja esiplaanil Ulvar Kullerkupp. Koguduse arhiiv.

Nelipühal oli Lüganusel põhjust mitmekordselt rõõmustada, sest lisaks sellele, et oli suur kirikupüha, pidas kogudusele teenistuse emeriitpiiskop Einar Soone ja andis oma õnnistuse kirikusse tagasi jõudnud maalidele. Tänu koguduse tehtud kampaaniale ja eraannetajatele konserveeriti kaks kirikus olnud maali.

Neil päevil ootab aga kogudus külla sõpru Saksamaalt, et siis koos sõpruskogudusega osaleda kirikute ööl. Aasta algusest kogudust teeniv diakon Ulvar Kullerkupp ütleb, et möödunud aastal projektiga ei ühinetud, kuid sel aastal otsustati kaasa teha. See on kindlasti eriline kogemus ka külalistele. Seda enam, et toimub ka öökontsert, mille annab laulja Helin-Mari Arder. „Meil on väga toredad ja tublid inimesed, olen kogudusega väga õnnistatud,“ ütleb kogudust teeniv Ulvar Kullerkupp ja loodab, et peatselt saab uuendatud koguduse koduleht.