Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tunnustus kirikulehe kolumnistile

Tartu ülikooli senat kuulutas oktoobri viimasel reedel välja tänavu tunnustuse pälvinud alma mater’i õppejõud. Ülikooli aumärgi on pälvinud Vana Testamendi ja semitistika professor dr Urmas Nõmmik (fotol), kes oli aastatel 2017–2021 usuteaduskonna juhataja. Varasemalt, 2003–2011 täitis ta usuteaduse instituudis Vana Testamendi õppetooli juhataja ülesandeid. 

Paljud teavad, et Urmas Nõmmiku hobiks on pildistamine, septembris lõppes Tartus Jaani kirikus tema fotonäitus „Lumm“. Eesti Kirik avaldas 10. veebruaril 2021 temast pikema artikli, seda saab lehearhiivist nüüdki lugeda. 

Esmaspäeval, 7. novembril tähistati ülikooli asutamise 390. aastapäeva. Lisaks loengutele ja kontserdile asetati lilled ülikooli asutamisega seotud Johan Skytte ausambale Toomel ja Rootsi kuninga Gustav II Aldolfi mälestusmärgi juurde ülikooli peahoone juures. 

Vabaduse piiril

Mittetulundusühingu Slava Ukraini asutaja Johanna-Maria Lehtme (fotol), kelle üks kodu on Kiievis ja teine Tallinnas, pälvis tänavu aasta eurooplase tiitli. Ta on aidanud korraldada PÖFFi, Tallinn Music Weeki ja teisi festivale ning on olnud Eesti Koostöökogu projektijuht.

Ta on ukrainlastele pakkunud peavarju oma Tallinna-kodus ja temast on saanud kõigi eurooplaste eeskuju. Maria Lehtmest saab lugeda ja kuulata intervjuud temaga kodulehel globaalsedeestlased.org. Ta on öelnud, et lahingu piir on tegelikult Euroopa vabaduse piir. Oma tegevusega on ta seisnud selle piiri kaitsel.

Aasta eurooplase tiitli väljaandmisega soovivad Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Liikumine tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on aidanud seista euroopalike väärtuste eest, suurendada Eesti inimeste teadlikkust Euroopa Liidust ning teinud Eesti Euroopas nähtavamaks.