Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Valmib uus kirikuvaip

Veerand sajandit teeb Põhja-Pärnumaal Vändras imelisi vaipu OÜ Valley. Oleme vaibavabrikust ka kirjutanud, sest vähemalt viies kirikus on sealsete meistrite tööna valminud vaip. Ettevõtte juhataja Aadu Juhkental on pälvinud EELK tänukirja, mille ta möödunud nädalal vaibavabrikut külastanud peapiiskop Urmas Viilmalt vastu võttis. 

Kirikupea postitatud piltidelt Facebookis on näha, et vaibavabrikus valmib järjekordne kirikusse mõeldud vaip. Sinise põhjaga vaibal on kollane tuvi, Püha Vaimu sümbol. Jääme ootama, kuhu kirikusse järgmine vaip saab. Kirikupea kohtus aga ka sealse kogudusega, keda ta on lühikest aega teeninud hooldajaõpetajana, oli koguduseliikmetega ühises palves ja vestlusringis.

Kirik kogukonna keskel 

Vändra Martin Lutherile pühitsetud kirikul sai sel aastal vanust 235 aastat ja kohalikus raamatukogus avati 21. novembril sellekohane näitus. Lisaks kirikuhoonele, millest vanim teade pärineb aastast 1624, on osa näitusest pühendatud kirikuõpetajatele läbi aegade ja Vabadussõja ausamba 100. aastapäevale. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Vändra kirik ehitati 18. sajandil ja on üks lihtsamaid tol ajal püstitatud pühakodadest.

Inspiratsioonipäev

Viimasel ajal on tulipunkti tõusnud arutelud keele teemal. Novembri keskpaigas oli keelefoorum, kus arutati eesti keele maine üle. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas kõneles keeleseaduse muutmise eelnõust, öeldes: „Keel jääb alles ja elab ainult siis, kui seda kasutatakse.“ 

1. detsembril Eesti Keele Instituudi korraldatud inspiratsioonipäeval „Näitame keelt“ arutleti 15 tunni jooksul emakeele oleviku ja tuleviku teemadel. Instituudi kodulehel avaldatud arengukavas aastateks 2021–2035 kirjutatakse, et tähelepanu pööratakse oskussõnavara arengule ning teadustekstide loomisele ja arendamisele.