Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kullamaal on avatud piiblimarkide näitus

Jõulud on küll läbi, ent möödunud teisipäeval, 17. jaanuaril avati Kullamaa kultuurimajas Eesti Piibliseltsi jõulumarkide näitus. Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni. Iga aastaga täienev näitus on rännanud mööda Eestit, ent jõudmine Kullamaale on omamoodi sümboolne. Oli ju just Kullamaa see koht, kus kirikuõpetaja Heinrich Göseken (1612–1681) on koostanud eesti keele grammatika ja tõlkinud Uue Testamendi. 

Näituse avamisele kultuurimajja oli kogunenud hulga rahvast, teiste seas ka piiskop ja Eesti Piibliseltsi esimees Tiit Salumäe ning kohalik vaimulik Kari Tynkkynen. Lisaks sai näitusel tutvuda ja kaasa võtta Eesti Piibliseltsi ja EELK Misjonikeskuse koostöös ilmuva Hõimurahvaste Aja väljaandeid, aastal 2022 välja antud jõulumarke ja selle aasta taskukalendreid. 

Piiblimarke hakkas Eesti Piibliselts välja andma aastal 1996 ja näituste korraldamine on oluline osa piibliseltsi tööst, ütleb seltsi peasekretär Jaan Bärenson. Markide lõpliku kujunduse teeb 2003. aastast Mikk Leedjärv. Näituse avamisel kõneles markide saamisloost Jaan Bärenson, aastatepikkusele koostööle vaatas tagasi endine Kullamaa vallavanem ja praegune Lääne-Nigula vallavolikogu liige Jüri Ott.

Jumalat kiideti lauldes

Jaanuari teisel nädalal peeti alliansspalvenädalat. Nädala teema oli sedakorda „Rõõm“ ja palvenädala materjalid olid valmistanud ette Šveitsi Evangeelse Alliansi töötegijad. Eestis olid ennast osavõtjana kirja pannud eelkõige Tallinna kogudused, luteri kogudustest Mustamäe ja Nõmme. Ent pühapäevast pühapäevani olid teenistused ka Hiiumaal, veidi vähem päevi Tartus, Pärnus ja Kuressaares. Pühapäeval, 15. jaanuaril andis Kuressaare Laurentiuse koguduses palvenädala raames kontserdi pereansambel Eluallikas. 

Tegu on Blowersite perekonna ansambliga, kes on mitmehäälselt laulnud enam kui kümme aastat. Nende soov on „kogu oma olemusega armastada ja teenida Jumalat ja ustavalt täita tema tahtmist selle eluga, mis ta on andnud“. Peatselt, 29. jaanuaril kell 17 teenib pereansambel vennastekoguduse kuulutustunnis Tallinnas Endla tn 68.