Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Praostkonna konverents tuleb Mihklis

28. septembril ootab Lääne praostkond koguduste töötegijaid Mihkli kirikusse. Konverents algab kell 17 jumalateenistusega kirikus, kuhu jutlustama oodatakse külalisena Saarte praosti Anti Toplaant, ja järgneb pastoraadis, kus keskendutakse vabatahtlike kaasamisele koguduse tegemistesse.
Lääne praost Kaido Saak sõnab, et maal saab üha olulisemaks vabatahtlike roll ja vestlusringi oodatakse kõnelema koguduste esindajaid. Ettekandeõhtu kese ongi vabatahtlike osal kogudusetöö korraldamisel ja kokkuvõtte teeb praost Anti Toplaan (fotol). Sõnavõttu oodatakse aga ka iga koguduse esindajalt. Kogudusi on Lääne praostkonnas 16.

Jõgeva kogudus on tulevikulainel
Sel pühapäeval alustab Jõgeva koguduse juures tegevust koor. Seda hakkab juhendama Tartus elav ja ülikoolis eesti keelt õppiv Elsa Marianna Mensalo. Ta on õppinud organist ning Jõgeva koguduse juhatuse esimehe Mare Rosina sõnul kogudusele suureks õnnistuseks.
Kogudus on Elsaga väga rahul, kuigi noor, on muusikul kogemusepagasit küllaga. Ta on õppinud professor Andres Uibo oreliklassis, mänginud Pille Lille Muusikute Toetusfondi sarjas ja Soomes Yväskyläs linnakiriku muusikahetkedel. Kui PLMF tegi kontserdi näol kingituse Eesti Vabariigile, mängis üliõpilasena kontserdil ka Elsa. Kevadel lõpetab ta ülikooli.

Kutse mälestusjumala-teenistusele
Nõmme Rahu kogudus kutsub mälestusjumalateenistusele 22. septembril, mil tähistatakse vastupanuvõitluse päeva. Riigivanemate mälestusele pühendatud jumalateenistus, kus teenivad emeriitpeapiiskop Andres Põder ja koguduse õpetaja Ove Sander, algab kell 16. Konstantin Pätsi muuseumi juhatuse liige Trivimi Velliste peab jumalateenistusel mälestuskõne.