Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Ilmus trükis ristimisest liikmeskirikutes

Tegemist on kokkuvõttega Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) teoloogiakomisjoni ristimisteemalisest arutelust aastatel 2008–2010, materjali on trükivalmis toimetanud Tauno Teder. Eessõnas rõhutab EKNi president piiskop Einar Soone, et see üllitis aitab mõista Kristuse poolt apostlitele antud ristimise ülesannet. Vaatamata ristimispraktikate erinevusele konfessiooniti, lähtuvad kõik EKNi liikmeskirikud ristimist läbi viies ühes universaalsest käsust (Mt 28:18–20).

Ühendkoor musitseerib Kristuspäeval Tallinnas
Kuni 29. veebruarini oodati lauljaid üle Eesti liituma loodava kirikutevahelise ühendkooriga, mis astub üles 28. juulil Tallinnas Lilleküla staadionil toimuval Kristuspäeva palvuskontserdil. Ühendkoori lauluhääli saadab tunnustatud Eesti muusikutest koosnev ansambel ning Kiievi sümfooniaorkester. Ühendkoori repertuaaris on kuus laulu, mille hulgas spetsiaalselt Kristuspäevaks kirjutatud uut koorimuusikat.
Projektijuht Merle Liblik kinnitas Eesti Kirikule, et tublid koorid on jätkuvalt oodatud end kirja panema. Hetkel on registreeritud ligi 600 lauljat. Registreerida ja lisainfot saab aadressil merle@agape.ee.
 

Tõnis Lukas saab Skytte medali

Möödunud nädalal otsustas Tartu ülikooli senat anda Skytte medali riigikogu liikmele Tõnis Lukasele, kes on ka SA Ajaleht Eesti Kirik nõukogu liige.
Statuudi kohaselt antakse Skytte medal ühiskonna- või riigitegelasele, kes on möödunud aasta jooksul kõige enam Tartu ülikooli ja Eesti kõrghariduse arengule kaasa aidanud. Skytte medaliga tunnustab ülikool Tõnis Lukase kaasabi Tartu ülikooli kui rahvusülikooli positsiooni kindlustamisel ning ülikooli arendamisel kaasaegse juhtimisstruktuuriga kõrgharidus- ja teadusasutuseks.