Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

marjamaaTule ringkäigule kirikusse!
Märjamaa kogudus kutsub mais huvilisi tutvuma oma esmapilgul lihtsa ehitusega kodakirikuga (fotol), kus on vaatamist rohkem, kui võiks arvata. Ringkäigu jooksul saab ülevaate kiriku ajaloost, käia võlvipealsel, ronida kirikukellade juurde. Hea pealehakkamise korral võib tõusta tornikiivri ülaosas oleva luugini, kust avaneb Märjamaale suurepärane vaade.
Kirikukülastuseks võiks varuda poolteist tundi ja selga panna soojad riided, sest pühakoda on veel külm. Et tornis on tolmune ja tuleb ka redelil ronida, võiks riided ja jalanõud olla selleks sobivad. Kaasa tuleks võtta lauba- või taskulamp, mille saaks paelaga käe külge siduda. Ringkäiguks sobiv aeg tuleks kokku leppida koguduse õpetaja Illimar Toometiga. Vt ka www.eelk.ee/marjamaa

Pühendusega president Lennart Merile
Viimsis rannarahva muuseumis on selle aasta lõpuni avatud näitus «Hõbevalgeim. Rävala hiilgeaeg», mis tutvustab Eestis esmakordselt muistse Rävala maakonna näite varal meie esivanemate kuulsusrikast ajajärku – 11. sajandi teist poolt ehk hilise rauaaja algusaega. Siis algas läänemeresoomlaste kaubanduses kõrgaeg, mil Eesti kuulus Euroopa viie rikkama riigi hulka. Sellest annab tunnistust meilt avastatud hõbeaarete ülisuur hulk.
Näituse arheoloogiaosa räägib president Lennart Merile südamelähedasteks olnud teemadest, eksponeeritud on kauneid ehteid ja seni peidus olnud aardeid.

Kontsert Sibeliuse ja Kreegi muusikaga
Reedel andis Eesti Filharmoonia Kammerkoor Haapsalu toomkirikus tasuta kontserdi «Põhjatähed – Sibelius, Kreek», mille dirigent oli Heikki Seppänen. Ettekandel oli mitu Cyrillus Kreegi «Taaveti laulu», mida koor on suure menuga esitanud paljudes riikides kogu maailmas. Sama kavaga antakse kontserte veel mitmel Soome muusikafestivalil Espoos, Hämeenlinnas, Turus jm. Eesti Filharmoonia Kammerkoori jaoks on see esmakordne koostöö Heikki Seppäneniga.