Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maarja kirik on pühade ajal valgustatud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

„176 aasta vanuse Tartu Maarja kirikuhoone akendest võib jõuluajal märgata advendiküünalde valgust. See on tunnistus, et kirik on ärkamas oma uuele elule. Tule ja aita taastada laulupeokirik,“ ütleb Toomas Savi.
Rita puidet

Tartu Maarja kirikusse pandi üles valguskera, mis pühade ajal pühakoda valgustab.

Esmaspäeval toodi remondis olevasse Tartu Maarja kirikusse suur leedlampidega valguskera, mis vagustab kirikut seestpoolt. Taolisele mõttele tuli kirikut taastava sihtasutuse nõukogu liige Toomas Savi. Sobiv valguskera leiti Ramirendist, kellega sihtasutusel on hea koostöö ja kes valguskera pooleldi annetusena kasutada andis, selgitab sihtasutust juhtiv Silvia Leiaru.
Kirikust möödudes tekib eriliselt soe tunne, kui selle akendest paistab valgus. See tuletab meile meelde, et meid oodatakse, et ta pakub meile soojust ja head sõna. Maarja kirikul on edastada veel üks oluline sõnum – ta ootab taastamist. Selle seinal suurel plakatil on telefoninumbrid, millele helistades võib teha annetuse. Iga annetus on oodatud ja abiks, et juubelilaulupeol järgmisel suvel võiks kontsert olla ka Maarja kirikus.
Kirik jääb valgustatuks 2. jõulupühani, aga annetada saab iga päev, ka näiteks firma Välk taksoga sõites, sest osa sõidu maksumusest läheb kiriku taastamise heaks. Kogudus oli väljas linna jõululaadal heategevusliku loteriiga, mille iga loos oli võiduloos. Müügiks oli toodud hulga sokke-kindaid, mis laadal hästi kaubaks läks, aga võita võis ka koguduse õpetaja Joona Toivaneni sooja kallistuse.
Kiriku 176. aastapäeva tähistab kogudus 13. jaanuaril ja sel puhul üllatatakse linlasi taas. Kiriku taastamisest võib lugeda blogist aadressil www.tartumaarjakirik.blogspot.com.ee.
Rita Puidet