Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maavanem tunnustas saarte koguduseõpetajaid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Vaimulike ja maavanema kohtumine Saare maavalitsuses. Paremalt esimene praost Anti Toplaan. Meie Maa

Saare maavanem Kaido Kaasik kohtus maakonna koguduste esindajatega.

Kohtumisel osales ka piiskop Joel Luhamets, kes soovis kõigile õnnistust ja tundis heameelt, et riigiasutuste ja koguduste vahel on hea koostöö, vahendab Meie Maa.
Kaasiku sõnul on kogudustega kord aastas kokkusaamine traditsiooniks kujunenud. Koosolekul arutati selle aasta kordaläinud tegevuste üle ning räägiti ka murekohtadest. «Meil on hea koostöövaim erinevate koguduste vahel, see on aastatega ainult paranenud,» rääkis Kaasik ning lisas: «Väga palju on ühiseid väärtusi, mille nimel tegutseda.»
Sel aastal toimus Maarjamaa aasta raames hulga üritusi. Paljud kogudused on pühendunud tugiteenustele, samuti tegeldakse puuetega inimestega. Hea uudisena saadi teada, et Kihelkonna Mihkli kogudus sai vajalikud toetajad kiriku ehitustööde lõpetamiseks.
Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Kuressaare koguduse pastor Alur Õunpuu ütles, et nende kirikul on läinud tegusalt: «Oleme oma inglise sõprade abiga saanud kirikuhoonet tasapisi renoveerida.» Toidupanga eestvedajana lisas ta, et MTÜ-l on sel aastal läinud väga hästi. «Statistika järgi oleme saanud toetada umbes 6000 inimest meie maakonnas,» rääkis Õunpuu.
Murekohtadest toodi välja koguduste hooned. Kaasiku sõnul võiksid riikliku kultuurimälestiste programmi toetused olla suuremad, et suudetaks oma väärtusi alles hoida. Eesti mõistes on paljud siinse maakonna kirikud just vanimad.
Eesti Kirik