Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Markku Päiviö on asunud tööle turistide kaplanina

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Markku PäiviöSoome kirik arendab soomlastega tehtavat tööd Eestis.
Soomlasi on Eestis palju. Osa neist elab siin püsivalt ja osa viibib töö tõttu lühiajaliselt. Lisaks sellele on Tartu ülikoolis palju soomlastest üliõpilasi. Aastas reisib Soomest Eestisse umbes poolteist miljonit turisti.
Tallinnas on soomlaste teenimiseks Eesti Evangeelsesse Luterlikku Kirikusse kuuluv soomekeelne Püha Peetruse kogudus, mille liikmed on nii ingerisoomlased kui Eestis elavad soomlased. Teenitakse ka Eestis ajutiselt viibivaid soomlasi. Koguduse õpetajaks on Hannele Päiviö.
Soome luterliku kiriku valitsus arendab tööd turismipiirkondades ja on lähetanud turistipastorid nii Kanaari saartele kui Vahemere piirkonda. Nüüd aga soovitakse pöörata rohkem tähelepanu Eestile. Selleks palkas Soome kirikuvalitsus pastor Markku Päiviö selgitama töö võimalusi Eestis ning ennekõike Saaremaal, Pärnus ja Haapsalus. Tööd tehakse koostöös turismifirmadega.
Teiseks soovitakse anda hingehoidlikku tuge ja korraldada oma üritusi ka Tartus elavatele soome üliõpilastele. See töö käivitub juba tänavu kevadel. Markku Päiviö ütles Eesti Kirikule, et temaga saab kontakti Tallinna soome koguduse kaudu, mille kodulehekülg on www.eelk.ee/tallinna.soome.
Pastor Markku Päiviö hooleks on veel Peterburis elavate soomlastega tehtav töö.
Kaido Soom