Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Me täname Sind, armas Jumal, Eesti maa ja rahva eest!

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lilled Eesti vabariigi sünnipäevaks.
Maara Vint

Ilus oled, Eestimaa, me sünnimaa. Kaunis on su loodus – metsad, põllud ja aasad. Kaunid on põlised tammed ja uhked taeva poole pürgivad kuused, imeilusad on liivased mererannad, puhas ja selge on Eestimaa vesi.
Kevadel tervitavad meid siin sinililled ja ülased, nurmenukud ja kannikesed. Suve hakul puhkevad rukkililled – sinised nagu Eestimaa taevas südasuvel. Kes jõuaks üles lugeda kõiki neid kauneid lilli, mille juured on meie kodumaa mullas. Siin kasvavad isegi orhi­deed – miniatuursed, haprad ja täiuslikud oma ilus. Täname Sind, Issand, kõige eest, mida Sa oled loonud. Täname rikkaliku linnu- ja loomapere eest. Täname, et kevadöödel äratab meid ööbiku laksutamine. Täname, et lilleõitele laskuvad usinad mesilased.
Tänu Sulle, armas Jumal, eesti rahva eest, keda Sina oled lasknud püsida. Tänu meie keele ja kultuuri eest. Tänu, et meie rahvas on ikka olnud truu Jumalale, tänu, et Sina oled lasknud pühakodadel kindlalt püsida. Tänu kõigi laste eest, kelle õnnelikest silmadest vaatab vastu Eestimaa rõõmus tulevik. Tänu Sulle, Issand, et Sina lased leivaviljal tärgata Eestimaa mullast ning et oled meile ülirohkesti kinkinud oma häid ande.
Sina, Jumal, kinkisid oma armust meile ka taasiseseisvuse, tänu selle eest.
Sina oled õpetanud meid oma maad armastama ja austama.
Tänu Sulle, Jumal, et Sa kaitsed Eesti maad ja rahvast. Tänu, tänu, tänu! Au olgu Jumalale Kristuse kiituseks! Aamen.
Vääna-Jõesuus 27. jaanuaril 2018
Maara Vint,
kunstnik