Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meediakoolitus

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Mida saaksime teha, et usuvaldkonna sõnumiga paremini jõuda Eesti inimeseni, sellele keskendub siseministeeriumi, kõrgema usuteadusliku seminari ja Eesti Kirikute Nõukogu korraldusel toimuv meediaalane täienduskoolitus.
Koolitus on mõeldud usuliste ühenduste esindajatele. Et hõlbustada erinevatest Eesti piirkondadest huviliste koolitusele jõudmist, korraldatakse see 29. aprillil Tallinnas, 20. mail Pärnus, 16. septembril Tartus ja 14. oktoobril Rakveres.
Koolitaja on Hele-Maria Kangro, kes on lõpetanud paar aastat tagasi Tallinna ülikooli ajakirjanduse eriala ning on hetkel 3D baptistikoguduse meediajuht. Samuti on ta külalislektor kõrgemas usuteaduslikus seminaris ja metodisti kiriku kõrgemas seminaris, kus tema teemaks on uus meedia.
„Minu õpetajakogemus ütleb, et huvi uue meedia vastu on suur. Tajun koguduseinimeste soovi senisest tulemuslikumalt ressursse kasutada. Et sõnum jõuaks sihtrühmani tulemuslikumalt,“ tunnistab Hele-Maria Kangro Eesti Kirikule. Ta leiab, et uus meedia ongi sedavõrd uus, et me kõik ühiselt veel kohaneme sellega ning õpime leidma senisest tulemuslikumaid viise selles orienteerumiseks ning seda kasutama.
Kangro sõnul on pilt Eestis tegutsevates usulistes ühendustes erinev, on tulemusliku kommunikatsiooni näiteid, aga paraku leidub ka viiteid sellest, et kogudused ei kasuta tänapäevaseid võimalusi. Ta toob näiteks baptistikoguduste liidu, mille 85 kogudusest ainult 39 kogudusel on oma koduleht. „Kui internetiajastul pole guugeldades võimalik kogudust leida, võib moodsal inimesel tekkida kuri kahtlus, et seda kogudust ei ole tegelikult olemaski,“ toob lektor näite.
Hele-Maria Kangro lubab oma koolitusel ärgitada koguduses meediatööd tegevaid inimesi senisest enam pöörama tähelepanu küsimusele, kes on sihtrühm. „Mida edastada, sellele mõeldakse, aga kellele sõnum on mõeldud – siin näen arenguruumi,“ räägib ta ja täpsustab, et ühiselt püütakse leida häid viise, kuidas tõlkida ususõnum mõistetavasse keelde ka usuvõõrale 21. sajandi inimesele.
29. aprilli koolitusele saab registreeruda 25. aprillini e-posti aadressil usuasjad@siseministeerium.ee. Registreerumisel palutakse märkida osaleja nimi, telefon, e-posti aadress ja usuline ühendus ning millisel kuupäeval ja kus soovitakse teabepäeval osaleda.
Eesti Kirik