Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meie rikkus on meie inimesed

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Ülo Liivamägi ordineeriti diakoniks 17. jaanuaril 2016 ja ta aitab teenida Jüri kogudust. Kuvatõmmis.

Teadmiste päeval on ümmargune sünnipäev meie kiriku kahel vaimulikul, diakonitel Ülo Liivamäel ja René Paatsil. Esimene neist tähistab täna 60. ja teine 50. sünnipäeva. Palusime mentoritel õpetaja Tanel Otsal ja Arho Tuhkrul oma kaasteelistest kirjutada.

Tanel Ots, Jüri koguduse õpetaja: 

Mees, kes pärast oma 60. sünnipäeva ordineeritakse EELK preestriks, tundus vana ja elukogenud juba siis, kui alustasime koos õpinguid usuteaduse instituudis. Mõelda, tema oli 30, meie valdavalt otse gümnaasiumipingist tulnud. Selline aeg oli kirikus. 

Ülo Liivamäe, 1984. a Tallinna Polütehnilise Instituudi lõpetanud süsteemiinseneri, viis huvi Piibli vastu 1980ndate lõpus Kaarli kirikusse. Pärast leeri ja laulatust algas aktiivne töö pühapäevakooli õpetajana ja koguduse nõukogus. Loogilise jätkuna algasid 1991 õpingud EELK Usuteaduse Instituudi pedagoogilises osakonnas usuõpetaja koolitusel. 1994–1998 aitas ta juba ise Pille Valguga paarisrakendis juhatada pedagoogilist osakonda. Samal ajal jätkusid õpingud üldteoloogia kursusel. Põneva etapina järgnes töö Eesti Luterliku Tunni Teenistuses 1997–2003, kus aja märgina kuulusid juhatusse ka näiteks Mart Laar, Toivo Jürgenson jt.

Kümmekonna aasta eest hakkasin kunagist kursusevenda sageli Jüris kirikupingis nägema ja kutsusin kaasa teenima. Paar aastat hiljem tuli nõusolek. Ülo jätkas õpinguid UIs, ordineeriti 2016 Jüri koguduse diakoniks, kaitses magistritöö ning tegi läbi pastoraalseminari aasta ja saab loodetavasti veel sel aastal preestriordinatsiooni.

Oleme Üloga altaris kõrvuti seistes väga erinevad inimesed ja mitte ainult välimuselt. Tegelikult on seda päris karm mõelda, kui erinevad on meie kiriku vaimulikud, kellega meie kogudused peavad aastakümneid leppima. Küllap siis on parem, kui neid on vähemalt kaks, kui kumbki pole päris normaalne.

Arho Tuhkru, Tallinna toomkoguduse õpetaja:

René Paatsi ordinatsiooniaeg on 31. mai 2020 ja tema aitab teenida Tallinna toomkogudust. Erakogu.

Toomkoguduse rikkus on meie inimesed ja inimeste pühendumine oma kogudusele. Kuid kuidas kirjeldada sõnadega seda, mis on enamat kui sõnad? Sama moodi on ka hea sõbra, vaimuliku ja kaasteelise René Paatsi puhul tema 50 aasta juubelil! 

Kui olla Renéga koos jumalateenistusel või jagada aega, mis Jumal meie kätte on usaldanud, siis tema kogemus, vastutus ja pühendumine ning kinnihoidmine Kristusest lausa õhkub temast. Teenimisvalmidus on üheks märksõnaks, mis teda iseloomustab, olgu siis koguduse keskel või hooldekodus, tema kogemuste ja oskuste jagamises, mille ta on kaasa toonud oma igapäevase töö ja ameti kaudu just väljastpoolt kirikut just meie kogudusele.

Kas seda suudab sõnades edasi anda? Üsna vähe, aga see viitab, et selles mehes on jumet, leebust ja teenimisvalmidust ning õnneks ka tarkust. Sõna jume on kaude seotud sõnaga särav, ja seda säravat Kristust, mis kumab Renés, soovime oma koguduse ja vaimulike poolt meie diakonile René Paatsile tema juubelil. 

Tänu olgu Jumalale, et meil on selline sõber. Palju aastaid, palju aastaid! Hoidku kõikväeline Jumal Sind ning õnnistagu Sinu perekonda ja lähedasi!