Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonipüha tervitus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

«… Aga õnnistatud on mees, kes loodab Issanda peale /…/ põua-aastal ta ei muretse ega lakka vilja kandmast.»
Jr 17:5–8

Lugupeetud koguduste õpetajad ja kaastöölised! Kiriku ülesandele ehk misjonitööle mõeldes ei tohiks pidada üht aega paremaks teisest. Veelgi õnnetum on jääda ootama paremaid aegu. Me ei pea ootama uut misjonikäsku. See anti üks kord ja kehtib, kuni käsuandja tuleb tagasi.
Saan maakoguduse õpetajana aru paljudest muredest, mis meile koguduse igapäevatöös vastu vaatavad. Ometi ärgu need kustutagu lootust, milleks usk meid ikka ja uuesti kutsub. Võib-olla vaimses mõttes on meil põua-aastad, aga Issanda peale lootes ei lakka meie töö vilja kandmast.
Oma aega saame ikka võrrelda esimeste kristlaste võitlustega, ajaga, mil sündis Piibel. Järgmisel aastal tähistab Eesti Piibliselts 200. tegevusaastat. Misjoni jõuallikaks kogudusele ja kogu kiriku misjonitööle on Jumala sõna. Kui loeme sõna ja võtame selle tõotusi siiras usus vastu, muutuvad inimsuhted uueks, tervenevad katkised hinged, sünnib uus lootus keerulistes olukordades.
2012. aastal on kogu maailma elanike arv umbes 7 miljardit, kellest 33 protsenti ehk 2,325 miljardit on kristlased. Välismisjonipõllul töötab 417 000 misjonäri. Organisatsioone, kes läkitavad misjonäre välismaale, on 4900 (andmed Timo Vasko artiklist ajakirjas Kirkkomme Lähetys 1/2012).
Meiegi maa ja kirik on misjonimaa ja misjonikirik. Peamine misjonitöö toimub kogudustes. Misjonikeskuse töövormid on suunatud eelkõige kogudustele misjonitegevuse arendamiseks.
Kutsun teid meeles pidama EELKs tehtavat misjonitööd eestpalve ja annetusega pühapäeval, 28. oktoobril. Oleme tänulikud, kui eriliselt palvetate misjonikeskuse meediatöö, s.o M-failide, ajakirja Pluss, www.plussmeedia.ee ning raadio kaudu tehtava külvitöö eest. Saadame oma väljaandeid tasuta ja seetõttu on tänuga oodatud annetused.
Leevi Reinaru,
misjonikeskuse juhataja