Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonipüha tervitus

/ Autor: , / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Hing, kes jagab õnnistust, kosub, ja kes kastab teisi, seda ennastki kastetakse. (Õp 11:25)

Austatud EELK koguduseliikmed ja vaimulikud! Tervitame teid EELK Misjonikeskuse poolt peagi saabuva misjonipüha puhul. Misjonipüha, mida tähistame EELKs oktoobrikuu neljandal pühapäeval (26.10), on juba mitmeid aastaid kutsunud meid palvetama ning mõtlema misjoniülesandele. Oleme saanud kanda palves Jumala ette nii neid, kes on tulnud Eestimaa misjonipõllule, kui ka neid, kes läinud Eestist välja teisi rahvaid teenima.
Samas peaksime esitama küsimuse iseendale: kuidas olen mina siin ja praegu täitnud Jumala antud misjoniülesannet?
Igapäevased sõnumid meediast nii lähedalt kui kaugelt toovad meie ette erinevaid probleeme. Näiteks olukorrad, kus inimesi ei väärtustata töö- ja peresuhetes, vaidlused kooseluseaduse üle, vastuseis usuõpetuse sisseviimisele koolidesse jne. Nende tekkepõhjuseks on olnud inimeste olematu või nõrk suhe Jumalaga. Probleemide tekitajateks on tihti inimesed, kes pole kunagi kuulnud Jumalast ega tema päästetööst.
Täna, misjonipühal küsime endalt, kas me kristlastena oleme misjonimeelsed. Kas meile läheb korda see, et meie lähedased ei tunne veel Jumalat. Mida me Jumala abiga saaksime ette võtta, et meelt parandada ja oma südant lasta uuendada.
Misjonikeskusel on koos usuteaduse instituudiga soov korraldada piiblikursus täiskasvanutele. Oleme leidnud selleks Soomest partnerid, kes on nõus toetama nii majanduslikult kui ka sisulises töös. Loodame, et piiblikursus aitab inimestel tihedamini avada Piiblit ning seeläbi võiks saada teoks ka Jumala misjonikäsk – me ei karda kuulutada ega kahtle endas, kas oskame teistele jagada.
Vajame selle töö arendamiseks koguduste eestpalveid, aga ka annetusi. Oleme tänulikud Jumalale, kes on aidanud kokku panna piiblikursuse projekti ning leidnud sellele ka juhi. Iga uus algatus vajab aga ka majanduslikku toetust ning seetõttu soovime, et peale meie välispartnerite võtaksid ka Eesti inimesed vastutuse ja näeksid oma võimalust toetada annetusega jumalariigis tehtavat tööd.
Soovime õnnistatud misjonipüha kogudustele. Täname senise toetuse, koostöö ja eestpalvete eest.
Joel Luhamets,
misjonikeskuse nõukogu esimees
Leevi Reinaru,
misjonikeskuse juhataja