Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Missioonipreemia laureaat on Vaino Väljas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

vaino väljas5. detsembril Kadrioru lossis pidulikul tseremoonial kuulutati Aadu Luukase missioonipreemia laureaadiks Vaino Väljas (fotol) ja tunnustati ülejäänud viit nominenti.

Tunnustust vastu võttes ütles Vaino Väljas, et kõik oleme võrdsed saatuse ees ja see on olnud meil ühine oma kodumaa ees. „Jah, me armastame seda maad, me pühendame sellele oma jõu ja mõistuse.“
Indrek Luukas põhjendas laureaadi valikut järgmiselt: „Kui Väljas poleks 16. novembril 1988. a Eesti NSV Ülemnõukogu istungit juhatanud, kulgenuks see hääletus ja Eestimaa asjad ka laiemalt paljuski teisiti. Kui ei oleks olnud nendel otsustavatel hetkedel Vaino Väljase diplomaadioskusi ja võib-olla ka Nicaraguast saadud vaenupoolte lepitamise kogemust, võinuks ka Eestis aset leida verevalamised, nagu see juhtus meie naabrite juures.“
Laureaati tunnustati 32 000 euroga, ülejäänud viit nominenti 6400-eurose preemiarahaga. Üks neist on ka vaimulik Patrik Göransson. 1967. aastal Rootsis sündinud mees on teeninud Jõhvi kogudust aastatel 1996–1998, Tallinna Rootsi-Mihkli kogudust alates 2000. aastast. Teda on tunnustatud aasta vaimuliku tiitliga (2008), Rootsi Kuninga medali ja sinise lindiga (2013); EELK Teeneteristi III järgu ordeniga (2016) ja Valgetähe V klassi teenetemärgiga (2017).
Varem on Aadu Luukase missioonipreemia laureaadi tiitli pälvinud Toomas Paul (2011). Nominentide hulgas on olnud MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus (2014), Einar Soone (2013), Andres Põder (2012). SA Maarja Küla on nomineeritud kahel aastal (2007 ja 2011).
Missioonipreemia, mida antakse välja 2007. aastast, eesmärgiks on tunnustada tublisid Eesti inimesi ja organisatsioone, kes tõelise kirega on panustanud ühiskonna tasakaalustatud arengusse ja Eestis elavate inimeste elukvaliteedi parandamisse.
Eesti Kirik