Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mõisaküla kammerkoor Kungla on koos laulnud 10 aastat

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kammerkoor Kungla andis 10. aastapäeva kontserdi Mõisaküla kirikus. Uno Tisler

10. aastapäeva tähistas kammerkoor Kungla rahvarohke kontserdiga kirikus. 

Mõisaküla kirik võib olla tänulik rahvale, kes aasta jooksul päris mitmel korral pühakoja istmed pilgeni täidab. Läinud aastal juhtus see neljal korral, aga tänavu võõrustati siin suurimat üritust.

Kajastasime juba möödunudsuvist Mõisaküla kiriku 85. aastapäeva, mil pool kirikut täitsid külalised Rapla Maarja Magdaleena kogudusest. Iga aasta augusti alguses avatakse Mõisaküla kirikus kodukandipäevad, tunnustades ühtaegu Mõisaküla linna aukodanikke. Korraldatakse kontsert kohalike kollektiivide osavõtul. 

Advendiaja alguses soovib jahimeeste selts lahkesti kostitada kiriku külalisi. Taas korraldatakse kontsert, kõneldakse loodusjuttu ning jagatakse osadust erilisel lõunasöögil. Pühal jõuluõhtul meelitab värskeilmeline Mõisaküla kirik kohale hulgaliselt harduseotsijaid. 

Aga selle aasta esimese kuu viimase laupäeva õhtul kutsus Mõisaküla kammerkoor Kungla umbes 150 huvilist oma 10. aastapäeva kontserdile. Kungla koor alustas pigem ansamblina, kutsudes endale juhendajaks lauluõpetaja Kadi Kase

Suurepärases koostöös on lauljad ja dirigent Kadi Kask laulukoori kasvatanud 25-liikmeliseks. Töötades Abja koolis õpetajana ja koorijuhina leiab ta Kungla koori uusi noori lauljaid. Koori koduks on Mõisaküla kultuurimaja, aga lauljad on pärit mitmelt poolt praegusest Mulgi vallast. Isegi kaugel elades ja töötades käiakse aktiivselt proovides. 

Kungla koor on kogunud tuntust ja tunnustust, on laulnud suureks ja kuulsaks Mõisaküla linna. Koori tegevuskava on väga tihe, lahkesti kaunistatakse jumalateenistusi oma muusikaga. Tavapärased külalised ollakse ka kodukandipäevade avamisel ja jõuluõhtu jumalateenistusel ning teistel kirikupühadel. Koor on sõitnud külla Riidaja kirik-kabelisse ja Taagepera kirikusse. 

Eesti Vabariigi juubeliaastal külastasid lauljad Mõisaküla sõpru Soomes Klaukkala kirikus, kus korraldati kahe riigi juubelit ühendav kontsertpalvus. Lauldi kakskeelsele publikule, peamiselt kohalikus piirkonnas elavatele eestlastele ja soomlastele. Esineti koos kohaliku Klaukkala kirikukooriga. Nii nagu on Kungla sageli esinenud Mõisaküla kirikus soome sõpradele. Koori kontsertmeister on Ruth Mõttus, kes ühtaegu mängib orelit Mõisaküla kiriku jumalateenistustel.

Arvestades nii tänuväärset koostööd kogudusega tunnustasime Kungla kammerkoori nende 10. sünnipäeval EELK tänukirjaga. Tänukirja andsid üle praegune hooldajaõpetaja Arvo Lasting, juhatuse esimees Kunnar Keres ning eelmine hooldajaõpetaja Rein Schihalejev, kes Kungla kooriga kohtub igal aastal Mõisaküla kirikus jõuluõhtu jumalateenistust pidades. 

Arvo Lasting