Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muinsuskaitseameti ja EELK koostöölepe allkirjastatud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Konsistooriumi saalis andsid koostööleppele allkirja muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie (vasakul) ja piiskop Tiit Salumäe. EELK koduleht.

Konsistooriumi aprillikuu istungil kiideti heaks muinsuskaitseameti ja EELK vaheline koostöölepe ja volitati seda allkirjastama piiskop Tiit Salumäe. 30. juunil leidiski allakirjutamine aset.

Muinsuskaitseameti peadirektor Siim Raie ja piiskop Tiit Salumäe allkirjastasid koostöökokkuleppe, millega rõhutatakse ühiselt kultuuripärandi säilitamise olulisust ning sõnastatakse koostöövaldkonnad ja aluspõhimõtted EELK-le kuuluvate mälestiste hoidmiseks ja säilitamiseks. Siim Raie sõnul on koostöö EELKga neile kuuluvate mälestiste hoidmisel muutunud aasta-aastalt paremaks. „Meie jaoks on mälestiste hoidmise aluseks toimiv koostöö omanikega, kelle tegevusest mälestise säilimine eelkõige sõltub. Kogudused on ka kõige aktiivsemad ameti toetuste taotlejad.“ Ka puudutab kokkulepe säilitamise kõrval pühakodadesse nüüdisaegsete lisanduste üle otsustamise viisi.

Luterlik kirik on üks suurimaid mälestiste omanikke Eestis. Kirikule kuulub ligi 45% riigi kaitse all olevatest kunstimälestistest (ca 6500 eset) ning üle 60% kaitse all olevatest pühakodadest (157). Lisaks on mälestised väga paljud pastoraadid, kabelid, kirikuaiad ja kalmistud jmt. 

Piiskop Tiit Salumäe sõnul tunneb luteri kirik selle üle suurt uhkust, kuid samas toob see kaasa vastutuse tagada selle pärandi säilimine ka järeltulevatele põlvedele. Koostööleppega saab tutvuda muinsuskaitseameti kodulehel.

Eesti Kirik