Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mustamäe kogudus panustab kiriku ehitusse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Neli aastat kogunenud Maar­ja Magdaleena kogudus tegutseb aktiivselt, üheks eesmärgiks on ehitada endale oma kodu ehk kirik. Selleks kutsutakse kõiki 22. novembril gospelteenistusele Tallinna Jaani kirikusse.

Ei ole tavaline, et luteri kirikus gospellaule lauldakse, aga nende rõõmus muusika ja elav sõnum sütitab eelkõige noori. Kuna Mustamäe koguduses on kirikutöös abiks Norra misjoniseltsi misjonärid, teiste seas Lisa Daland, kes kodumaal gospelkoori juhtinud, asutati oktoobris taoline ka siin. Õpetaja Tiina Klementi sõnul käib laulmas viisteist-kuusteist 9–16aastast noort.
Mõni laul esinemisvalmis, võeti nõuks korraldada gospelteenistus. Appi kutsuti Tallinna Elava Kivi vabakoguduse koor Living Stone (dirigent Kristel Luide), kes tegutsenud üle viie aasta ja kaasa löönud populaarses telesaates «Laululahing».
Klement ütleb, et gospelteenistuse puhul ei ole tegu tavalise liturgiaga. Hoopis enam on laulu, laulude vahel toimub piiblilugemine, kõne ja palve. Sõnaline osa on teenistusel kanda praost Jaan Tammsalul ja õpetaja Klementil.
Tublit tööd teevad koguduses ka misjonärid Ave ja Magne Mølster, eestlannast naine veab beebilaulu ja norralasest abikaasa aitab korraldada pereteenistusi ja noortetööd. Magne suhtleb juba ka eesti keeles.
Kogudus asutati ametlikult 23. novembril kaks aastat tagasi. 3. juulil 2012 allkirjastati EELK ja Tallinna linna vahel hoonestusõiguse leping kiriku ehitamiseks Mustamäele. Teenistusel tehakse korjandus kiriku ehitamise, konkreetselt projekti heaks, seni on kogutud selleks 5400 eurot.
Rita Puidet