Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muutused Akadeemilise Teoloogia Seltsi elus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Anne Burghardt on seltsi uus esimees. Arhiiv.

Akadeemilisel Teoloogia Seltsil on uus juhatus.

Akadeemilise Teoloogia Seltsi üldkoosolek toimus 11. mail veebikeskkonnas Zoom. Tegu on vanima eesti usuteadlasi koondava erialaorganisatsiooniga. Praeguse seltsi eelkäija Akadeemiline Usuteadlaste Selts loodi aastal 1921 ja selle liikmeskonna moodustasid Tartu ülikooli usuteaduskonna õppejõud, üliõpilased ja vilistlased. Seltsi põhikirja järgi on eesmärk edendada usuteaduslikku uurimistööd ja haridust. 

Praegu koondab Akadeemiline Teoloogia Selts eesti teolooge kõikjal üle Eesti. Üks seltsi eesmärke on anda välja Usuteaduslikku Ajakirja, mis vahendab teoloogia ja religiooniuuringute alast mõttetööd Eesti teoloogiakõrgkoolides ja kirikutes. Tegu on rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga teadusajakirjaga, milles ilmuvad uurimuslikud artiklid on eelretsenseeritavad. Usuteaduslik Ajakiri on refereeritav mitmetes rahvusvahelistes andmebaasides ja annab sellisena teoloogidele võimaluse kirjutada teadusartikleid ka eesti keeles. Aastal 2019 sai Akadeemiline Teoloogia Selts Eesti Teaduste Akadeemia assotsieerunud liikmeks.

11. mai koosolek oli väga oluline, sest seal muudeti Akadeemilise Teoloogia Seltsi põhikirja, vähendades otsustamiseks vajalikku koosoleku kvooruminõuet seniselt 50%-lt kolmandiku peale. Seega on tulevikus üldkoosolek otsustusvõimeline, kui sellel osaleb vähemalt üks kolmandik liikmetest või nende esindajatest. 

Teise olulise punktina valiti Akadeemilisele Teoloogia Seltsile uus juhatus. Seltsi uueks esimeheks sai Anne Burghardt. Tegu on esimese naissoost Akadeemilise Teoloogia Seltsi juhatuse esimehega läbi ajaloo. Juhatuse liikmeteks valiti veel Ain Riistan, Anu Põldsam ja Meelis Friedenthal

Kaido Soom