Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nähtamatu sai nähtavaks Põltsamaal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Talvepäevade toetavaks tegevuseks oli ka Itaalia kokakunsti õppimine. Arhiiv

Põltsamaa kogudus korraldas veebruaris järjekorras 15. kirikunoorte talvepäevad Põltsamaal.

Külmal talvisel nädalalõpul kogunesid noored Eesti erinevatest konfessioonidest kirikla ruumidesse, kus seekord talvepäevade peamised tegevused toimusidki. Hingesoojuse, sära ja oma energiaga täitsid talvepäevad noored Põltsamaalt, Tallinnast, Tartust, Saaremaalt, Viljandist jm.
Omapära ja rahvusvahelist mõõdet lisas üritusele aga juba neljandat aastat järjest ka sõpruskoguduse noorterühm koos oma noortejuhiga Soomest Kangasala kogudusest.

Kes meid mõjutab
Noortepäevi võib pidada väga õnnestunuks, sest osalejad läksid kodudesse rahulolevate ja isegi ehk õnnelikena.
1998. aastal Mika Tuovineni, toonase Põltsamaa koguduse noortejuhi eestvedamisel alguse saanud kirikunoorte talvepäevadel on käsitletud väga erinevaid teemasid. Sel aastal innustati noori mõtlema sellest, mis või kes mõjutab nähtamatult inimeste elu siin maa peal. On selleks inimese tahe, mõtted, soovid, emotsioonid, inimese vaimsus? Jumal, vaimumaailm, inglid või hoopis midagi muud?
Teemast ja juhtmõttest lähtuvalt olid talvepäevade programmis Emmause missa, palvused, seminarid, väikerühmade arutelud, välitegevused, töötoad, õhtuprogrammid, kontserdid ja ühislaulmised, vaba lava etteasted ning mitmesugused üllatused osalejatele.
Põnevates seminarides räägiti ja arutleti teemadel, missugused varjatud mõjutajad noorte elus muutusi esile kutsuvad. Seminare juhendasid Sakari ja Riikka Seppälä (soome keeles), Urmas Nagel, Allan Praats, Andrus Mõttus. Teiste seas kõnelesid Viljandi praost Marko Tiitus, Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer, koguduse juhatuse esimees Ain Roots ning Hanna-Kerli Metsala.
Noortejuhid ja vaimulikud arutlesid ja vahetasid oma kogemusi seminaridel-ümarlaudades perekond Seppälä juhtimisel.

Palju muusikat
Kui 2008. aastal muutus noorteüritus koguduse noortejuhi eestvedamisel oikumeeniliseks ettevõtmiseks, siis selle aasta kohtumise läbivaks juhtmõtteks oli peale usuliste ka rahvusvaheliste ja kultuuriliste kogemuste vahetamine. Nii sai teoks üks omamoodi rahvusvaheline oikumeeniline kogemuste jagamine, mille raames tutvuti erinevate Jumala teenimise ja koguduse noorsootöö praktikatega, samuti kultuuriliste ilmingutega noorsootöös.
Suurt ja olulist rolli mängis talvepäevadel muusika, mis täitis kogu programmi. Muusikat oli võimalik harrastada ka programmivälisel ajal. Nii sai house-bändi vahendusel kuulata tuntud muusikute lugusid (Skillet, Newsboys jt), erinevaid muusikakollektiive, laulda ise ja pärast põhiprogrammi ka vabalt musitseerida. See jättis osalejatesse väga sügava kogemusliku mälestuse, mille eest täname Põltsamaa koguduse noortekoori, talvepäevade house-bändi, noorte ülistusgruppi, ülistusbändi After Bailout ja rokkbändi Black Night.

Jagati tiitleid
Põnevaid väljakutseid ja kogemusi pakkusid ka töötoad, mida juhendasid Paul Bobkov (eri rahvaste tantsud ja mängud), Ülle Noormägi (orelimuusika), Fausto Di Nella (Itaalia köök), Helen Kuldkepp (gospeltants) ja Aive Peil (klaasikunst).
Üllatusi täis programmis pakkusid enim elevust laupäeva õhtul toimunud rahvusvahelisele banketile järgnenud vaba lava etteasted ning talvepäevade superstaari väljakuulutamine, kelleks sa noor ja lootustandev laulja Hanna Maria Salong Tallinnast.
Huvitavaks ja põnevaks pidasid paljud osalejad ka põhiprogrammi raames toimunud noorsootöötajate ja juhtide (vaimulike) kogemustevahetuse seminari-ümarlauda, kus räägiti, arutleti ning vahetati oma kogemusi sellest, kuidas julgustada noori olema kristlane ja teenima ühiskonda, ning varjatud mõjutajaist, mis muutuvad ajas. Oma kogumusi jagasid Eestis misjonäridena tegutsevad soomlased Sakari ja Riikka Seppälä.

Tänu toetajatele
Talvepäevadel osalejate tagasiside põhjal võib tõdeda, et kogemustevahetuse nädalalõpp jättis noortele sügava mulje ja pakkus väga erinevaid kogemusi. Suurt rõõmu tunti uutest sõpradest, heast muusikast ning põnevatest mängudest. Kustumatu mulje jätsid aga palvused ja jumalateenistused, kus Nähtamatu sai nähtavaks noorte siiruse, soojuse ja usu vahendusel.
Pilte ja videoklippe toimunust saab vaadata kirikunoorte talvepäevade Facebooki-kontolt.
Talvepäevade meeskond tänab sponsoreid ja toetajaid EELK Põltsamaa kogudust, EKNK Põltsamaa Jordani kogudust, haridus- ja teadusministeeriumi, Põltsamaa Felixi ASi, E-Piima, Kaavere Agrot, Vecoriat ja Põltsamaa ühisgümnaasiumi.
Ulvi Uutar,
talvepäevade peakorraldaja,
Põltsamaa koguduse laste- ja noortetöö juht