Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nähtavad märgid Tartu Maarja koguduses

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartu Maarja koguduses õnnistatud küünlaalus leidis koguduseliikmetelt hea vastuvõtu. Indrek PekkoHiljuti õnnistati Tartu Maarja kogudusemajas palveküünalde alus, mida koguduseliikmed olid kaua oodanud, ja võeti kohe kasutusse.

Idee taolisest võimalusest oli küpsenud juba aastaid, sobiva variandi ootuses valiti erinevate lahenduste hulgast ning koguti raha. Praegune alus on kergmetallist, seal on paigad süüdatud küünaldele, alus uute küünalde hoidmiseks ning väike karp annetuste jaoks.
Küünlaalus on teisaldatav, nii saab kogudus seda kasutada ka Maarja kirikus, kus teenistusi ja palvusi peetakse suvel. Kogudusemaja väikeses kirikusaaliski leiti alusele kindel koht, kus palvusele või teenistusele tulija saab öelda oma palved ja nähtava märgina süüdata küünla. Küünla­aluse kõrval on nn Taizé rist.
Detsembri- ja jaanuarikuu jooksul viis Maarja koguduse juhatus koguduse liikmete seas läbi küsitluse, et saada paremat ülevaadet, millistes valdkondades soovitakse kaasa lüüa, kui palju on inimesi, kellega reaalses igapäevatöös võib arvestada, ning millised on inimeste ootused Maarja kogudusele.
Vastajaid oli nii koguduse aktiivi hulgast kui ka nende seast, kes seni pole erilist aktiivsust luterliku identiteedi osaks pidanud. Vanim vastanuist on Maarja koguduses ristitud aastal 1927. Enamik vastanuist nägi oma võimalust lüüa kaasa konkreetsete ürituste ettevalmistamisel, eriti olulisena nähti diakooniavaldkonna arendamist.
Jumalateenistuse puhul peeti oluliseks armulauaandide erinevate jagamisviiside võimalust. Ka praegu saab iga armulaualine annid vastavalt soovile kas eraldi või indiktsiooniga (armulaualeib kastetakse veini sisse ja annid jagatakse koos).
Mari Paenurm