Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Naiste koostöö kandis head vilja

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Naiste palvepäevale tuli Elva kirikusse ohtralt rahvast ja tekkis mõte järgmisel aastal taas koos palvetama koguneda. Mirja EhasaluRahvusvaheline naiste palvepäev tõi väiksesse Elva kirikusse hulga rahvast palvetama, muusikat kuulama ja mõtteid vahetama.
Kolm hakkajat naist ehk Mirja Ehasalu Elva, Miina-Liisa Kuusemaa Puhja ja Taime Põld Nõo kogudusest võtsid sel aastal nõuks uurida, mida tähendab rahvusvaheline oikumeeniline naiste palvepäev, ja koostasid ise ürituseks sobiva kava. Ettepanek osaleda tehti baptisti ja adventkogudusele ja see leidis head vastukaja.
Külla kutsuti õigeusukiriku keskusest sekretär Marina Treima. Preesterlikku kaalu andsid palvepäevale luterliku kiriku vaimulikud Lea Kärson ja Maarja Sokk. Ent Mirja Ehasalu kinnitas, et ettevõtmine oli meeldiv, sest polnud pastorikeskne.
Kogunenud eestpalvesoove lugesid vaheldumisi ette Mirja Ehasalu ja Lea Kärson. Ühispalvet laususid eri konfessioonide naised. Muusikat tegid kaks duetti baptisti kogudusest, laulja adventkogudusest ning Elva, Nõo, Puhja ja Rannu luteri koguduse lauljatest moodustatud koor.
Ühine palvepäev liitis inimesi ja tekitas Ehasalu sõnul tunde, et kogudustel on palju ühist. «See oli hea kogemus ja andis kinnitust, et usk Jeesusesse on üks,» ütleb ta.
Mirja Ehasalu on koguduses pühapäevakooliõpetaja nagu ka Anna-Liisa Särje ja Stefan Groote, kes täidab ka juhatuse esimehe ja organisti ametit. See töö on õnnistatud, sest praegu käib nende kodus õppimas paarkümmend last. Koguduses tegutseb ansambel Edith Groote juhendamisel ja koor, selle dirigent on pikka aega olnud Maimu Sirel.
Rita Puidet