Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Naljamängud propageerivad kirikuehitust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Raamatuesitlusel olid vestlushoos praost Ants Tooming ja autor Loone Ots. Rita Puidet.

Möödunud neljapäeval, 8. septembril esitles Loone Ots Tartus Maarja kirikus oma näidendikogumikku „Maarja kiriku rõõmsad lood“.

Raamatu kaanelt võime lugeda: „Siinne draamakolmik on kummardus Tartu Maarja kirikule. Need on reaalsetel sündmustel põhinevad fantaasiad …“ Esitlusel, kus autorile esitas küsimusi praost Ants Tooming, sõnas Loone, et vanemad lugesid talle raamatuid ette ja selgitasid, mida tähendab luulerida „must lagi on meie toal“. Nii sündis armastus eesti kultuuri vastu.

Kirikuliikmena ütleb Loone, et 30 aastat tagasi oli tema jaoks oluline liituda nimelt kirikust ilma jäänud Maarja kogudusega. „Nende naljamängude pealt muidugi kirikut ei ehita,“ ütleb ta, aga eks propageerida aitavad ikka. 

Kogumiku kolmest näidendist on esietenduseni jõudmata „Miina Härma pruudipõli“, millele on muusika kirjutanud koguduse organist Helika-Gustavson Rätsep. Paraku segas koroona proove ja nüüd on pakkunud Loone Ots näidendit Vanemuisele. 

Kuulajate seas kerkis üles küsimus, kunas jõuavad näidendisse kiriku taastamisega seotud Villu Jürjo, Peeter Paenurm ja teised, aga seda aega teab vaid Issand ise. Esitlusel sai aga nautida Miina Härmat kehastava Annabel Bergi laulu ja Maarjateatri esituses katkendit „Kessleri viledest“. 

Raamatuesitlusel pakkus kogudus võimalust kirikutornis käia, koguduse õpetaja Timo Švedko innustas kuulajaid hoidma esivanematelt saadud vaimset pärandit. Kohapeal võis raamatu osta ja lasta autoril pühenduse sisse kirjutada. Teadmiseks: raamatut saab osta Tartu Maarja kogudusest.

Rita Puidet